Західня Пенсильвенія відзначила 92-гі роковини Патріярха Йосифа

Як щорічно, українська громада Пітсбурґу та Західньої Пенсильвенії відзначила врочисто цього року 92-гі роковини народин їх Блаженства Патріярха Йосифа святочними сходинами, які відбулись в неділю 19 лютого ц.р. у залі при матірній церкві св. Івана Хрестителя в Пітсбурґу. Ще до цього часу різні громади вислали святочні картки на адресу Ісповідника Віри до Ватикану. Був прегарний день, та численні представники із околиць Пітсбурґу приїхали помолитись та звеличати свого Патріярха, Блаженнішого Кардинала Йосифа. Отець-шамбелян Михайло Польовий відправив молебень, а відтак почалась святочна програма, що її відкрив о. парох молитвою «Отче Наш», яку відспівав хор при матірній церкві під проводом п. Давида Годованця.

Головне слово мав проф. Василь Ящун на тему: «Спомини особисті і спомини очевидців страждань Блаженнішого Патріярха». Всі присутні слухали з великою увагою та зацікавленням промовця, який 5 років (1933-1938 pp.) студіював у Богословській Академії у Львові. Приємно було почути спогади колишнього студента про свою «Алма матер» та про її ректора, о. д-ра Йосифа Сліпого. Відтак промовець прочитав низку споминів, що їх написали співучасники страждань в тюрмах і сибірських таборах, які мали нагоду жити разом із Ісповідником Віри, о. Йосифом.

Присутні почули про жахливі умови у різних сибірських таборах, в яких мучився наш Ісповідник Віри 18 років. Співжителі таборових злиднів також свідчили про батьківське ставлення Митрополита-в’язня до своїх та чужих.

По закінченні доповіді учасники святкування спонтанно та довго дякували своїми оплесками проф. Василеві Ящунові за таку цікаву та гарну доповідь. Відтак хор під дириґентурою Д. Годованця відспівав молитви: «Радуйся, серце» та «Молитву за Україну».

Петро Годованець, секретар окружного осередку відділів Українського Патріярхального Товариства на Західню Пенсильвенію, прочитав проект письмового привіту для Блаженнішого Ювілята, що його присутні прийняли одноголосно та доручили його вислати на адресу до Ватикану за підписом президії та представників громади .

Голова окружного осередку, інж. Сидір Михайло Тим’як у своєму заключному слові назвав XX століття добою двох великих мужів: Слуги Божого Андрея та Ісповідника Віри Йосифа. Обидва Митрополити були на престолі у городі Львові та батьками-провідниками не лише Української Католицької Церкви, а й цілої української спільноти. Доповідач пригадав, що в цьому році візначаємо 40-річчя відходу у вічність Слуги Божого Андрея та введення на митрополичий престол Ісповідника Віри Блаженнішого Йосифа. Ми можемо завдячувати цим двом велетням духа те, що вони розбудили в цьому столітті свідомість серед загалу української спільноти про Помісність УКЦеркви, її традиції та глибоку духовість українського східнього обряду. Вони відпорошили наш обряд та привернули духове надбання наших прабатьків, а тим самим зблизили нас із нашими братами-православними.

На закінчення хор відспівав многолітствіє для достойного Ювілята. Офіційну частину закінчено відспіванням патріяршого гимну. Після цього управа УПТ подала звіт про збірку на Патріярший Фонд. Дотепер зібрано вже $2,800.00. Управа звернулась до громади, щоб дальше продовжувати збірку та дякувала всім збірщикам і жертводавцям за вложений труд і фінансову підтримку Патріяршого Фонду, що його очолює їх Блаженство Патріярх Йосиф. Відтак учасники були запрошені на перекуску, що її підготовили Андрій Германський, Михайло Баран та інші. Голова осередку подякував усім, а зокрема керівникові української радіопрограми Михайлові Комічакові за оголошення та за добірну програму про 92-річчя Патріярха Йосифа. Присутні у піднесеному дусі та збагачені словами проф. В. Ящуна розійшлись у вірі, що Всевишній Господь обдарує їх Блаженство щедрими ласками і здоров’ям для дальшої успішної праці на прославу Христової Церкви й на прославу українського народу.

С. М. Тим’як