Закінчення промови Папи Івана-Павла ІІ, виголошеної у Перемишлі

У числі за липень-серпень 1991 р. ми надрукували промову Папи Івана-Павла II, але, на жаль, ми не звернули уваги, що вона не мала закінчення. Ми завважили, що наш журнал не був одинокий під цим оглядом, бо також в інших пресових органах промова Папи Івана-Павла II кінчалась на цьому самому місці, що й в журналі «Патріярхат». Тут не дописало джерело, звідкіля ця інформація походила, себто Патріярша Канцелярія у Римі. Вибачаємось за цю незручність перед нашими читачами. Нижче друкуємо закінчення промови папи за «Осерваторе Романо». Закінчення промови є одним з найважливіших місць цілої промови, а саме, що стосується ситуації нашої УКЦеркви у Перемишлі.

Редакція

Дорогі Брати і Сестри, отець архиєпископ Іґнаци Токарчук — пастир Перемишльської єпархії латинського обряду, зажурений вирішенням проблеми катедральної церкви для Вашого обряду, в дусі узгоджень, підписаних у лютому цього року, передає на мої руки цей костел, присвячений Найсвятішому Серцю Ісуса Господа.

Отче Єпископе, з величезною радістю і вдячністю приймаю цей дар Твоєї єпархії і всього Костела латинського обряду в Польщі і передаю цю святиню у довічну власність Вам, дорогі Брати і Сестри греко-католицького обряду, званого Візантійсько-українським, замість церкви, яка, згідно зі згаданою угодою, мала будуватися. Костел цей установлено сьогодні катедральною церквою єпархії та єпископа Вашого обряду.

Прагнув би я дуже, щоб ця святиня, в якій донедавна спочивали тлінні останки єпископа Юзефа Себастіяна, сьогодні благословенного, великого апостола єднання та гармонійної співпраці двох обрядів, була викликом для всіх поколінь, що спільно треба будувати одну Святу, Соборну й Апостольську Церкву незалежно від приналежности до обряду.

Ісусове Серце, терпеливе і великого милосердя, джерело життя і святости, благослови цьому улюбленому місту, якому історія не жаліла болісного досвіду, але також величних знаків братерства і християнської солідарности.

Ісусове Серце — джерело всілякої потіхи, Тобі віддаю дальше паломництво на цій землі у вірі, любові та надії майбутніх поколінь.