Заклик — допомогти

Українська Католицька Церква Світовий Конгрес Вільних Українців
Бюро Допомоги Біженцям 00184 Рим, Італія 15 лютого 1990 р.Б.

Слава Ісусу Христу!

Улюблені Брати і Сестри в Христі!

Я пишу Вам, щоб повідомити про відкриття Бюра Допомоги Біженцям при Українській Католицькій Церкві й Світовому Конгресі Вільних Українців. Відкриття цього Бюра зумовлено зростаючою кількістю українських біженців (як з Польщі, так і все частіше з України), котрі прибувають в Рим, потребуючи допомоги української католицької громади в Римі.

Коротка історія. В травні 1989 року представник секції Соціяльної Служби Світового Конгресу Вільних Українців Зенон Дуда відвідав українських біженців в околиці Риму.

В той час Дуда вступив в контакт з Сонею Глутковською (пресовим представником Української Католицької Церкви в Римі) з тим, щоб вона була посередником між біженцями, СКВУ й різними амбасадами й агенціями допомоги біженцям.

Соня Глутковська продовжувала допомогу біженцям в Італії, доки їх кількість не збільшилася драматично впродовж останніх декількох місяців.

Кількість біженців, потребуючих допомоги Синодального бюра Української Католицької Церкви в Римі, також зросла. Вона оцінюєтеся приблизно в 300 біженців, перебуваючих зараз в околиці Рима. Допомога, котрої потребують біженці, включає в себе грошові потреби, посередництво в працевлаштуванні, оселенні, контактуванні з амбасадами й іншими агенціями, фінансування медичної допомоги, одержання спонзорства з міст призначення тощо.

Сучасне становище. В консультаціях з їх Еміненцією Блаженнішим Мирославом-Іваном Кардиналом Любачівським та іншими представниками ієрархії Української Католицької Церкви в Римі було пропоновано відкрити Бюро для допомоги тільки українським католицьким біженцям в Італії.

Бюро буде давати нижчеперелічені послуги:

  • інформувати біженців щодо еміграційних можливостей тих країн, котрі приймають біженців-мігрантів;
  • діяти як посередник між біженцями і різними амбасадами, агенціями та спонсорами тощо;
  • оцінювати біженський статус та негайні матеріяльні потреби й при можливості допомагати вдовольняти їх;
  • інформувати про можливості вдоволення духовних потреб з боку Української Католицької Церкви в Римі.

Бюро Допомоги Біженцям буде функціонувати під провідництвом Ради у складі: їх Еміненція Блаженніший Мирослав-Іван Любачівський; крилошанин Іван Дацко, секретар Блаженнішого Мирослава-Івана Кардинала Любачівського; Соня Глутковська, пресовий представник Української Католицької Церкви; Андрій Сороковський, архивіст Львівської Архиєпархії; директор — Всечесніший о. Кеннет Новаковський; еміграційний референт — пані Любомира Давід.

Висновки:

Такого роду починання безсумнівно потребують фінансування. В Римі існує тільки маленька українська католицька громада, й тому ми звертаємося до вас допомогти заснуванню цього Бюра. З того дня, як минулого травня Зенон Дуда заснував тимчасове бюро, воно переросло в центр, де українські біженці можуть знайти допомогу та раду. Ми віримо, що це Бюро допоможе надати нашим українським братам перший добрий досвід про українців на Заході.

Робіть, будь ласка, ваші фінансові внески чеками, заадресованими на «Фонд Українських Біженців».

Ми також сподіваємося на вашу молитовну прідтримку цього підприємства й на ваші молитви за біженців. Нехай благословить вас Ісус Христос за вашу допомогу біженцям, котрий разом з його матір’ю та Йосифом були біженцями в Єгипті.

Відданий вам в Христі Господі

Всечесніший о. Кеннет Новаковський
директор