Заповідають програму 17-го літнього курсу УКУ в Римі

Чікаго (В.М.). Як і щороку, влітку 1987 року буде зорганізований для молоді літній курс Українського Католицького Університету, що відбудеться в днях від 21 червня до 22 липня. Темою цьогорічного Курсу буде загальна проблематика, зв’язана з Тисячоліттям християнства на Україні. Загальна тема «Релігійні елементи в українській культурі» буде розглянена з різних аспектів у серії викладів. Викладачами будуть: о. архим. Іван Гриньох (богословіє), Юрій Гаєцький (історія), д-р Леонід Рудницький (література в прозі), д-р Ярослав Розумний (поезія), д-р Олекса Горбач (мовознавство), д-р Василь Маркусь (історія політичної думки), д-р Кирило Митрович (філософія), д-р Мирослав Антонович (музика), проф. Юрій Турченко (мистецтвознавство). Поза головною темою будуть ще виклади з актуальних богословських питань для молоді (о. архим. Іван Музичка) та з італійської мови (ієромонах Гліб Лончина).

В рямках курсу відбудеться в днях 9-11 липня ювілейна наукова конференція, присвячена Тисячоліттю Хрещення Руси-України, що її влаштовують спільно Український Католицький Університет та Українське Богословське Наукове Товариство. На конференцію приїдуть доповідачі та окремі учасники також з-поза Риму і з-поза учасників курсу.

Учасники курсу матимуть змогу, крім відвідування викладів (які відбуватимуться до обіду), ознайомитися з Римом організованими прогульками чи й індивідуально, відвідати музеї, оперу, а особливо пізнати український Рим. Передбачені три цілоденні прогульки (Помпеї, Ассізі, Фльоренція) та одна «південна» — до Римських Кастелів.

Програмою пізнання Риму — старовини та культури, як також прогульками займатиметься д-р Дарія Маркусь. Адміністратором курсу буде о. Г. Лончина, а директором курсу цього року призначено д-ра В. Маркуся.

Учасники з Канади і Америки мають змогу звертатися з проханням про стипендії до товариства «Свята Софія» в Філядельфії і Канаді (Сейнт Катеринс) на часткове покриття коштів перебування та вписового (оплати за курси). Оплата за курси виносить 150 дол., а кошти перебування за особу (місяць) 600 дол. Докладніші інформації про курси та програму подає філія УКУ в Чікаго, куди треба звертатися:

Center of Ukrainian Religious Studies
2305 W. Superior Street
Chicago, 111. 60659