Засновано новий Патріярхальний відділ у Бріджпорті, Конн.

Тут при Українській Католицькій церкві св. Покрови засновано Відділ Українського Патріярхального Товариства і вшановано Патріярха з днем його уродин.

Завдяки ініціятивному комітетові під головуванням Ігоря Гайди засновано 26 лютого 1984 року при церкві св. Покрови відділ Українського Патріярхального Товариства, досі ми мали лише представництво, яке довгі роки провадив Володимир Сусла. Заснування відділу було добре підготоване. Ігор Гайда, який провадив програмою дня, коротко з’ясував ціль Патріярхального Товариства та подав склад управи відділу і контрольної комісії, що його збори одноголосно прийняли.

Безпосередньо по засновуючих зборах відділу відзначено 92-річчя нашого Ісповідника Віри Патріярха Йосифа Кардинала Сліпого.

Святкування започатковано мистецькою програмою: Рома Гайда виконала з глибоким відчуттям деклямацію «Глава і Патірярх» — Евгена Крименка, а квінтет з Гартфорду, який зорганізувала Христя Сливінсьа, своїми гарними голосами відспівав «Як славний Ти, Боже, в Сіоні» — Д. Бортнянського, «Отче наш» М.Вербицького, «Богородице Діво» — А. Гнатишина і «Боже, великий, єдиний».

Голова крайової управи Т-ва з Гартфорду інж. Олександер Пришляк подав перебіг святкувань у Римі.

Прелеґент насамперед вдумливо, ясно і тепло змалював життя Патріярха, його гуманні прикмети, заслуги й осяги та велику популярність і повагу у світі. Тоді перейшов до опису цього дня у Римі, дня, сповненого авторитету і молитов подяки і прохань до Бога за здоров’я і сповнення плянів Ювілята — Патріярха.

Також з полегшею довідалися ми, що Патріярх вже знов багато працює і, хоч ще не міг, по своїй тяжкій недузі, брати участи у Службі Божій і молебні, але вдома, у кріслі, приймав своїх гостей: владик, священиків і мирян — поодиноко і групово.

З черги о. парох Ярослав Шуст згадав Ювілята, як людину сильної волі, праці й змагань, як гідного наслідника великого митрополита, Слуги Божого Андрея Шептицького, який передав в його руки керму Церкви.

Святочні сходини закінчено «Молитвою за Патріярха», які відспівали всі присутні.

При солодкому і каві присутні порушували ще деякі проблеми нашої Церкви і громади. Крім цього оглядали найновіші фота із святкувань у Римі.

Н. Ш.