Завваження префектів Східньої Конгрегації, кардиналові Д. Сімонові Лурдузамі

Як довідуємось з преси, наприкінці вересня і на протязі жовтня ц.р., префект Східньої Конгрегації, кардинал Д. Сімон Лурдузамі, візитував католицькі Церкви східнього обряду в США. Про його візитації широко звітувала преса. Кардинал С. Лурдузамі також відвідував метрополію і єпархії Української Католицької Церкви в США, про що повідомляла українська преса, а в першу чергу католицька. Всюди щиро гостили достойного гостя.

Здавалось би, що достойний гість, кард. Сімон Лурдузамі, є добре поінформований про проблеми всіх Церков східнього обряду. На жаль, так воно не є, бо подані ним інформації для агенції «Нешенел Католік» (НС) не є вірні. Вони спричинюють дезінформацію.

Коли кардинала Лурдузамі запитали про справу патріярхату Помісної Української Католицької Церкви, то на це кард. Лурдузамі відповів, що «дальших акцій в цій справі не робиться. Але, на його думку, українці тепер є більше задоволені з цієї ситуації, як вони були перед тим».

Це твердження у жодному випадку не відповідає правді. Про цю справу не так давно знову говорив Патріярх Мирослав Любачівський. В цій справі дальше працює зорганізований мирянський рух і її дальше піддержує українська діяспора.

Знаємо з преси, що справу патріярхату Помісної УКЦеркви правильно порушив під час візити кард. Лурдузамі у Філядельфії Митрополит Степан. Трохи дивно, що деяка українська католицька преса помістила цю інформацію за (НС) без власного коментаря. Варто було достойного гостя кард. Лурдузамі про ці питання поінформувати і йому звернути увагу, що його твердження не відповідають дійсності. Зрештою, мирянський рух в цій справі під цю пору переводить підписи під петицією до Папи Івана-Павла II, щоб він визнав Патріярхат Помісної УКЦеркви. Це значить, що Українська Церква не є задоволена з того стану, який зараз існує, як твердив кард. Лурдузамі.

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt