Заява

Віддавши глибокий поклін і вшанувавши гідно пам’ять Патріярха Йосифа у першу річницю його відходу у вічність, ми, зібрані з цього приводу в Римі представники мирянських організацій, провели різні наради й зустрічі. Стверджуємо, що нова ситуація і провід у нашій Церкві консолідується та є познаки дальшого позитивного розвитку наших церковних справ. Блаженніший Патріярх Мирослав-Іван входить у свою ролю Первоієрарха і з допомогою своїх співробітників із Львівського Архиєпископського Крилосу це керівництво здійснює. Наділення його кардинальською гідністю Святішим Отцем скріплює зовнішньо і внутрішньо його позицію.

Патріярхові Мирославові-Іванові поновно заявляємо свою лояльність, співпрацю і підтримку в нелегких його завданнях, зокрема у його зусиллях берегти і розвивати духовну і матеріяльну спадщину нашої Церкви і спочилого Патріярха Йосифа. Заклик Блаженнішого Отця розбудувати осередок Українського Католицького Університету в Римі ми гаряче підтримуємо і обіцяємо всіляко допомогти і включитися в акцію збирання фондів для шляхетної цілі — побудови Музею-Архіву і Бібліотеки ім. Патріярха Йосифа Сліпого.

Напередодні чергового звичайного Синоду нашого єпископату звертаємося до владик з апелем співпрацювати згідно й солідарно з Блаженнішим Патріярхом у всіх починах і реалізувати спільні постанови в дусі помісности і єдности всієї нашої Церкви. Очікуємо, що цей Синод присвятить більше уваги справі мирян та їх організації, наладнуючи відповідний зв’язок і співпрацю з репрезентативним органом українського мирянства. Для цього прохаємо президію Українського Патріярхального Світового Об’єднання подати пропозиції нашому Єпископатові для розглянення і вирішення.

В цьому дусі і йдучи за закликом Завіщання Покійного Патріярха Йосифа, що ми маємо боронити Патріярхальний устрій та від нього ніколи не відмовлятися, ми схвалюємо ініціятиву президії Українського Патріярхального Світового Об’єднання провести найширшу мобілізацію українського мирянства, щоб масово зібрати підписи під ще одну петицію до Святішого Отця Папи Івана Павла II про визнання українського патріярхату на чолі з Блаженнішим Мирославом-Іваном.

В тій же петиції будемо прохати Вселенського Архиєрея, щоб він особисто та відповідні дикастерії Апостольської Столиці втручалися рішучіше в обороні Української Католицької Церкви в Україні. Рівно ж висловлюємо в цій петиції прохання, щоб Апостольська Столиця завершила беатифікаційний процес Слуги Божого Андрея, який з ласки Божої і волею Святішого Отця буде проголошений Святим сподівано з нагоди ювілею Хрещення Руси-України.

Масово зібрані підписи під петицією мирян будуть передані Святішому Отцеві спеціальною репрезентативною делегацією української спільноти, що її спільна і численна участь з цієї нагоди в Римі буде також ювілейним відновленням нашої відданости Христовій Церкві в імені братів і сестер як в Україні, так і на поселеннях.

Прохаємо і доручаємо президії УПСО розпочати з сьогоднішнім днем першої річниці смерти св. пам. Патріярха Йосифа цю акцію масового збудження свідомости усіх наших вірних до патріархальної ідеї, цією акцією успішно проводити в усіх наших поселеннях у вільному світі, до неї залучити ширші громадські кола і її успішно закінчити до одного року. Про цю акцію належить широко повідомити український загал і сподіваємося, що вістка про неї дійде і до наших земляків в Україні, які морально приєднаються до неї.

Рим, 7—10 вересня 1985 Року Божого.

Василь Маркусь, заступник голови президії УПСО і заступник голови Українського Патріярхального Т-ва в США

Олександер Пришляк, голова Українського Патріярхального Т-ва в США, член Ради УПСО

Леонід Рудницький, заступник голови Українського Патріярхального Т-ва в США, член Ради УПСО

Дарія Кузик, заступник голови Українського Патріярхального Т-ва в США

Ігор Гайда, член управи Українського Патріярхального Т-ва в США

Ярослав Гаврих, заступник голови Українського Крайового Патріярхального Об’єднання Мирян у Великій Брітанії, член Ради УПСО

Юрій Буцяк, секретар Українського Крайового Патріярхального Об’єднання Мирян у Великій Брітанії

Петро Зелений, голова Українського Патріярхального Т-ва у Бельгії

Володимир Кальваровський, голова Українського Патріярхального Т-ва у Німеччині, член Ради УПСО

Степан Семенюк, голова Українського Патріярхального Т-ва у Франції, член Ради УПСО

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web