Заява його Блаженства кардинала Любачівського

Я ознайомився з заявою Московського Патріярхату, зробленою у відповідь на запрошення Патріярха Олексія II Його Святістю Папою Іваном-Павлом II на Европейський Єпископський Синод. Я також прочитав відповідь, дану Святою Столицею, і я дуже вдячний їй за захист нею Української Греко-католицької Церкви від грубих і неправдивих висловлювань керівництва Російської Православної Церкви.

Ще до мого повернення на Україну і по приїзді сюди я робив спроби розпочати діялог з Московським Патріярхатом з метою досягнення взаєморозуміння та миру. Ці спроби, які я робив і на офіційному рівні, і приватно, з 1988 року ввесь час ігноруються. Говорити, що греко-католики відмовляються стати на шлях діялогу, означає просто говорити неправду.

Як Глава Української Греко-католицької Церкви, я вважаю категорично несприйнятливим той факт, що Московський Патріярхат дозволяє собі робити такі наклепницькі звинувачення проти нашої Церкви та її вірних. Ми багато вистраждали і в той же час спокійно сприймали відкрите вороже ставлення Московського Патріярхату як протягом усього часу переслідування нас, так і зараз. І це відбувається в той час, коли народ України безнадійно перебуває в очікуванні яскравого прикладу, моральної могутньости і єдности його християнських провідників. Необхідно підкреслити, що така ситуація не склалася у відносинах ні з однією з інших конфесій, а лише у відносинах з Православною Церквою Московського Патріярхату.

Жодна із Церков не може бути відповідальною за дії окремих її вірних. Народ України, без огляду на релігійну приналежність, зазнав великих страждань при колишньому урядові і тепер потребує мудрого керівництва і співчуття, яке можна знайти у словах нашого Спасителя Ісуса Христа. Народові необхідно бачити, що провідники різних Церков є свідченням єдности, яку можна знайти в Слові Божім. І в даному випадку це повинно проповідуватися пастирями наших обох Церков — Української Греко-католицької і Української Православної Московського Патріярхату.

Нехай ця заява служить офіційним керівництвом для священиків Української Греко-католицької Церкви, яким необхідно зосереджувати увагу на цій єдності у своїх проповідях та в щоденному спілкувані з вірними. Я закликав сьогодні єпископів нашої Церкви на Україні, щоб дати офіційну відповідь на цю заяву і виробити конкретні дії. Заява та оголошення про ці дії будуть повідомлені офіційно. Я прошу наших вірних, що проживають по цілому світі і на Україні, молитися за нас в цей час, щоб Святий Дух провадив нас.

На закінчення можу лише сказати із залі, що Московський Патріярхат продовжує робити неправдиві і безпідставні звинувачення на адресу Української Греко-католицької Церкви. Як мною вже заявлялося раніше, Українська Греко-католицька Церква стоїть на принципах християнської любови, прощення та справедливости. Ми закликаємо Московський Патріярхат припинити свої розкольницькі дії і почати співіснувати разом з нами в Україні, яка будуватиметься на засадах миру і справедливости.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web