Заява професорів У.К.У.

В час нашого побуту в Римі ми, професори Українського Католицького Університету (У.К.У.), мали нагоду передискутувати важливіші питання нашого життя, а передусім положення нашої У.К.Ц. так на Рідних Землях як і тут, у діяспорі.

Загально є відомим, що положення нашої Церкви на Рідних Землях є дуже поважне: можна без перебільшень сказати, що трагічне. Про це часто говорить і пригадує нам наш Патріярх, їх Блаженство Кир Йосиф І.

І здавалося б, що ми всі в діяспорі станемо в обороні нашої страдальної Церкви, до чого в першу чергу є покликані мирянські організації, а серед них Т-ва з Патріярхальний Устрій УКЦ, що так гарно почали розвиватись по всіх краях нашого поселення і які вже провели корисну працю.

Але до сьогодні численні Т-ва й Організації за Патріярхат ще не є об’єднані в одне Світове Об’єднання «3а Єдність Церкви і Народу». Тому не диво, що наш вклад в обороні нашої загроженої Церкви є невеликий. Бо тільки об’єднані і під одним проводом ми зможемо успішно боротись із ворогами Бога, нашої Церкви й народу.

Не менш ярким доказом нашої немочі є факт, що досі не міг відбутися Світовий З’їзд Патріярхальних Т-в і Організацій, і то виключно з нашої вини: надто багато думаємо про наші маленькі справи, а не вміємо чи не хочемо наші особисті справи принести в жертву великій ідеї. А ця ідея є гідна того, щоб ми всі разом гармонійно працювали, забувши про особисте та наші малі амбіції.

Тому то ми, професори УКУ, звертаємося до всіх наших мирян, а насамперед до всіх членів Т-в і Організацій за Патріярхат із гарячим проханням:

В ЦЕЙ ТЯЖКИЙ ЧАС ДЛЯ НАШОЇ ЦЕРКВИ —
ЗАБУДЬМО ВСЕ, ЩО НАС ДІЛИТЬ! ОБ’ЄДНАЙМО ВСІ НАШІ СИЛИ
В ОДНІМ СВІТОВІМ ТОВАРИСТВІ «ЗА ЄДНІСТЬ ЦЕРКВИ І НАРОДУ»
І З ПОДВОЄНОЮ ЕНЕРГІЄЮ ТА ЗАПАЛОМ ПІДГОТОВЛЯЙМО СВІТОВИЙ З’ЇЗД
ТОВАРИСТВ І ОРГАНІЗАЦІЙ ЗА ПАТРІЯРХАТ ЯК ПЕРЕДУМОВИ СКОНЦЕНТРОВАНОЇ І РАЦІОНАЛЬНО РОЗПЛЯНОВАНОЇ АКЦІЇ НА УКРАЇНСЬКОМУ ВНУТРІШНЬОМУ Й МІЖНАРОДНЬОМУ ФОРУМАХ У НАЙВАЖЛИВІШИХ СПРАВАХ УКРАЇНСЬКОГО БУТТЯ. 

Рим, 1 липня 1974 р. Б.

 Підписи:

о. д-р Баран Олександер,
д-р Біда Константин,
о. д-р Гузар Любомир,
арх. Жук Радослав,
д-р Зєлик Мирослав,
інж. д-р Зелений Петро,
д-р Лев Василь,
д-р Лончина Богдан,
д-р Рудницький Леонід,
д-р Рудницький Ярослав,
д-р Соневицький Ігор,
о. д-р Хома Іван

Свіжий номер

2-3 (490) 2022 Обкладинка для сайту