ЗАЯВА Синоду Української Греко-Католицької Церкви та Християнського місійного товариства «Фундація Духовного Єднання України»

З великою радістю ми довідалися про підписаний предстоятелем УПЦ-КП та УАПЦ Меморандум щодо об’єднання церков в єдину Українську Помісну Церкву з патріяршим управлінням і вважаємо цей крок Патріярха Київського і всієї України-Руси Філарета, Патріярха Київського і всієї України Димитрія виявом мудрості і далекоглядності. що відкриває історичну перспективу відродження в Україні Київської Церкви часів Володимира Великого та Ярослава Мудрого, коли була одна віра і одна Церква, що духовно окормлювала народ, зміцнювала державне життя, створила непересічну культуру, якою пишається увесь цивілізований світ.

Блаженніший Патріярх Йосиф Сліпий залишив нам Заповіт та послання Про поєднання в Христі, де закликав до церковної єдності, що має втілитися в спорудженні Києво-Галицького Патріярхату — «поєднання в Христі». себто в християнській любові та вірі, виконанні заповідей Господа нашого Ісуса Христа

Підтримуючи паростки такого єднання, що започатковане предстоятелями УПЦ-КП та УАПЦ. Українська Греко-Католицька Церква буде, говорячи словами Патріярха Йосифа Сліпого, щирою молитвою і працею просити «Всемогущого Бога, щоб Він допоміг нам завершити нашу тугу за єдністю і наші змагання за церковне з’єднання у здвигненні Патріярхату Української Церкви». В такий спосіб усі ми, православні і католики, дамо свідчення у відповідь на молитву нашого Господа, «щоб усі були одно, як ти. Отче, в мені, а я в Тобі» (Іван. 17, 21).

Глава Української Греко-Католицької Церкви
+ ЛЮБОМИР ГУЗАР

Голова Християнського місійного товариства
«Фундація Духовного Єднання України»
МИКОЛА КРАВЕЦЬ

П С. Про МЕМОРАНДУМ, про який іде мова у ЗАЯВІ був надрукований у червневому числі1998 р.