Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Збірки взорів на вишивання отця Дмитра Блажейовського, його вишивки та його релігійні виставки у Римі і на Україні

Цього року вийшли друком дві збірки взорів отця доктора Дмитра Блажейовського для вишивання ікон на хоругви та на стіни і для вишивання стихарів, обрусів до церкви, портретів і для деякого іншого вишивання. Одна із збірок — це 4-та збірка (усі нові взірці), а друга — це спільна збірка усіх дотепер виданих взорів (1-4). Перша має 43 рисунки на 71 сторінках, а спільна 89 рисунків на 144 сторінках. Четверта призначена для тих, що мають попередні збірки, а спільна, у якій є всі чотири попередньо видані збірки (1-4), друкована головно для України, бо там за тими збірками питали, а вони — початкові —вичерпані. Отже ця спільна збірка — це перевидання збірок 1-4, що вже були друковані. Цього рода повну спільну збірку можна б післати родині чи знайомим в Україні або своїй давній парафії в Україні, бо в Україні загально вишивають і, без сумніву, такого роду посилка була б там корисна і на часі.

Вишивані хоругви о. доктора Дмитра Блажейовського зберігаються в українських катедральних соборах у Мюнхені — Німеччина (дві), у Мельборні — Австралія (дві), у св. Юрі у Львові (дві), у Люрді (чотири) і в Українській Центральній Семінарії в Римі (чотири), а ікони — у Люрді (дві), в Українській Центральній Семінарії в Римі (дві), у бібліотеці Папського Східнього Інституту в Римі (одна), у Ватиканській бібліотеці (одна), у Гуцульськім музеї в Коломиї (дві) і образ бандуриста між козаками в Шевченківськім музеї у Каневі. У каплиці мають ікони: Митрополит Сулик (дві), єп. Дмитерко (одна) сестри св. Анни у Куритибі, Бразілія (одна), а по 4-ох євангелистів на мантіях мають Блаженніший Любачівський, Митрополит Сулик і єп. Лостен.

Більшу кількість вишитих ікон та іконок взяли Владика Прашко — 16, єп. Лостен — 13, Митрополит Сулик — 7, о. Василь Прийма — 7, Сестри Служебниці — 7, Українська Центральна Семінарія в Римі — 6. Кількадесять більших і менших ікон взяли у різних краях українські церкви та люди.

Про мистецьку творчість о. Дмитра Блажейовського були згадки у київських журналах за 1991 рік. «Образотворче мистецтво» — ч. 1, «Народна творчість та етнографія» — ч. 2, «Вітчизна» — ч. 7, 8, 9, 10, 11, а за 1992 рік: «Народна творчість та етнографія» — ч. 2.

У 1992 році о. Дмитро Блажейовський уладив ряд виставок своїх вишитих хоругов та ікон і інших вишивок та взорів на їх вишивання. Виставки відбулися: у Римі з 7-8 квтня, у Львові з 22 квітня до З травня, у Тернополі з 5-12 травня, у Івано-Франківську з 15-24 травня, у Луцьку з 27-31 травня, у Києві з 4-14 червня, у Каневі з 16-21 червня, у Миколаєві біля Одеси з 23-28 червня, у Коломиї з 1-5 липня, у Косові з 6-8 липня. У кожній місцевості, де в Україні була виставка, були все також статті про виставку та про речі на виставці і про автора.

Ікони та решта вишивок, що були на виставці, усі вони були вишиті з взірців, що є на продаж. Ціна 4-ої збірки; $20.00, спільної $40.00, поручена почта $6.00. Збірки ці можна набути в українських книгарнях або у автора. Якщо у автора, то за попереднім присланням особистого чека: ціну збірки і на поручену пошту, а також адреси, кому післати. Якщо в Україну, також телефон, якщо є. Адреса автора:

Rev. Dmytro Blazejowskyj; via G.Stanchi 7-10; 00152 Roma, Italia

Поділитися: