Зміни структур гріха вимагають уяви

Структурний або системний гріх існує саме тому, що ті чи ті вади суспільства чинять тиск на кожного свого члена, який інакше цього гріха, найімовірніше, не допустився б.

Наприклад, є фірма, яка запроваджує внутрішнє оцінювання ефективності своїх робітників і від цього узалежнює їхню заробітну платню або нарахування бонусів. Це майже напевно створює в колективі напругу і нездорову конкуренцію. Тепер людині замало просто добре виконувати свої обов’язки, тепер треба працювати краще за інших. Простими словами: на рівному місці створюється ситуація, в якій завжди буде хтось, хто опиниться в програші. Це стимулює до праці не на результат, а на оцінку, не кажучи вже про те, що починають використовуватися нечесні методи конкуренції. А коли на додачу згадаємо, що оцінювання у підсумку проводять власне менеджери, тобто люди, а не машини, то розуміємо, що воно відкриває перед нами широкі перспективи внутрішньої корупції. Ось так непродумане бажання підвищити ефективність праці руйнує колектив зсередини.

Повністю статтю читайте у паперовій версії журналу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>