Зміст слова кардинала Шепера на святочному обіді, дня 12. XII. 1976

(УПБ, Рим) — Слово забирає, як найстарший віком і гідністю Кардинал, і складає Ювілятові подяку за запрошення на це свято. Блаженніший Йосиф має властивість, про яку св. Павло говорив в Листі до Тимотея, — героїчної постаті! Він теж має прикмету, яку мало римських кардиналів можуть виявити: він може запросити й гостити в себе найбільше число гостей.

Ми зібралися тут з двох причин. Перша, це відзначення Празника св. Климента Папи, який є помостом між християнським Заходом і Сходом. Він був єпископом Риму і як третій наслідник ап. Петра знайшов мученичу смерть на Кримі в нинішній Україні. Його мощі були перенесені до Риму двома слов’янськими апостолами, св. Кирилом і Методієм. Сцену перенесення мощів прекрасно представляє фреска в храмі св. Климента.

Друга нагода — це 60-ліття священства Блаженнішого. Воно, щоправда, припадає на 28 серпня, але українські Владики хотіли тепер почати ці ювілейні святкування. Вони будуть двічі і ми сподіємося бути їх учасниками впродовж цілого року. Рукоположення Блаженнішого припадає на Успення.

Це також час перебрання влади большевиками і створення такого важкого режиму, який існує на Сході Европи вже майже 60 років. Ця подія змінила положення Церкви в Україні, зокрема Католицької, і від того часу Українська Католицька Церква зазнає мучеництва. Це її мучеництво найкраще репрезентує Йосиф, якого ми не лише шануємо, але в його особі відчуваємо ісповідника цілої Церкви і Народу. Будучи символом Церкви-Мучениці, кардинал Йосиф слушно є в осередку уваги цілого християнського світу, а в Римі він є найбільш популярною особою серед кардиналів. Кардинал Йосиф є також символом цілої Української Нації і її християнства, бо однаково терплять сьогодні українці католики й православні, хоч страждання Української Католицької Церкви ще важчі, бо її офіційно зліквідовано. Ця Церква і її Ісповідники терплять за прив’язаність до Римської Апостольської Столиці. І за це ми спеціяльно вшановуємо Кардинала Йосифа і маємо глибокий респект до цілого Українського Народу.

Ще раз дякуємо за прихильність і щиру гостинність, та при цій нагоді складаємо Кардиналові Йосифові наші щирі побажання, щоб все те, що він робить, послужило Українському Народові, та щоб його слушні прагнення, які випливають із щирого серця, були здійснені — на многі літа!

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt