Зняття незаслуженої суспенди з о. Миколи Матичака дає надію на полагодження конфлікту у Великій Брітанії

В останньому числі в журналі «Патріярхат» за липень-серпень ми інформували, що Священна Конгрегація для Східніх Церков зняла суспенди з о. д-ра Івана Музички і о. Петра Стецюка, а залишила ще у суспенді о. Миколу Матичака. В останньому часі також знято незаслужену суспенду з о. Миколи Матичака. Цей факт дає надію для мирян Української Католицької Церкви у Великій Брітанії, що нарешті Східня Конгрегація розв’яже ту нездорову ситуацію, що триває вже біля дев’яти років. На протязі цього часу Східня Конгрегація беззастережно давала повну піддержку і задовольняла особисті амбіції єп. Августина Горняка.

Дивно й незрозуміло, що єп. Августин Горняк на протязі того часу ні разу не робив спроб, щоб цей конфлікт мирно полагодити. Тоді, коли миряни робили кілька спроб, єп. Горняк їх відкинув. Мабуть, єп. А. Горняк очікував, що миряни впадуть перед ним на коліна, але цього не сталось, і його сподівання не здійснились. У єп. А. Горняка не проявились ось ця християнська покора, всепрощення і любов. Він, де міг, там перешкоджав о. Миколі Матичакові, щоб йому не дали церкви для відправлення Служби Божої, бо, мовляв, він є суспендований. Очевидно, це боляче вражало мирян. Сьогодні єп. Горняк вже цього говорити не може, але шкода — зроблена.

Напевно, на місці єп. А. Горняка інший єпископ був би вже давно полагодив цей конфлікт. Що ж, для цього треба мати добру волю і не дивитись на свої амбіції, а справді діяти для добра Української Католицької Церкви. З жалем приходиться ствердити, що єп. А. Горняк постійно цей конфлікт загострював. Можна сподіватись, що, можливо, після так довгого часу конфлікт буде полагоджений в користь подавляючої більшости мирян, щоб вони вже не потребували молитись «по корчмах». Хоч, властиво, це не так дуже важливо, де ми молимось, якщо не маємо для цього відповідної можливости, але як ми молимось — чи щиро ми молимось, і чи наші діла ідуть по лінії нашої молитви, це є найбільше суттєве.

Молім Всевишнього Господа Бога, щоб допоміг нам зліквідувати цю наболілу рану. Конфлікт у Великій Брітанії буде для всіх доброю наукою.