Свіжий номер

2(502)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Звернення до українського громадянства в діяспорі

З радістю повідомляємо, що за благословенням ієрархії Українських Церков, Католицької і Православної, та провідних діячів Євангельських громад, в порозумінні з Президією СКВУ, оформився в Нью-Йорку 6 квітня 1984 року Комітет тисячоліття християнства Руси-України для зреалізування Гарвардського проекту. Гарвардський проект включає: монументальні видання корпусу духової спадщини українського народу як в мовах оригіналів (так, як писали наші предки), так і в перекладах на сучасну українську й англійську мови (разом 120 томів); уфундування катедри в Гарвардському університеті для дослідів релігійної думки в Україні та видання тритомної праці-довідника про церковно-релігійне життя в Україні — «Тисячоліття українського християнства».

Ці завдання має здійснити з доручення Комітету Український Науковий Інститут Гарвардського університету при співпраці найкращих наукових сил як українських, так і чужих. Здійснення цього завдання вимагає великих грошових засобів.

Тому Комітет звертається до всього українського громадянства — до кожної українки й українця, до кожної української родини, до кожної української установи й організації з проханням щедро жертвувати на цю ціль.

Реалізування Гарвардського проекту є єдиним способом рятування духових скарбів — надбань нашого народу для нас й для майбутніх поколінь. Це невідкладне завдання гідне нашої генерації, генерації. на перехресті від першого до другого тисячоліття. Це завдання гідне всієї української еміграції та кожної людини українського роду поза Україною. Цього завдання не зможуть виконати наші брати й сестри на батьківщині. їх обкрадають духово: примушують святкувати наш найбільший ювілей як тисячоліття російської церкви.

Отож, у цей грізний час для нашого народу, коли наші вороги загарбують його культурні скарби, понижують його мову й вбивають його душу, станьмо в обороні України й виконаймо почесне завдання, зберігаючи все, що залишили нам наші предки, щоб ці скарби передати нашим нащадкам для духового скріплення в другому українському тисячоліттю.

ЗА КОМІТЕТ ТИСЯЧОЛІТТЯ ХРИСТИЯНСТВА РУСИ-УКРАЇНИ
ДЛЯ ЗРЕАЛІЗУВАННЯ ГАРВАРДСЬКОГО ПРОЄКТУ:

Голова — д-р Степан Ворох
Секретар — мґр Іван Хамуляк
Скарбник — мґр Володимир Баранецький
Заступник голови — мґр Роман Гуглевич
Пресовий референт — о. диякон Богдан Тарнавський

Поділитися:

Популярні статті