Звернення до Владики-Номіната о. М. Любачівського

Ухвалене звернення мирян в Нью Йорку до Митрополита-номіната
о. д-ра Мирослава Любачівського

Ми, миряни метрополії Нью Йорку, зібрані на Ширших Зборах мирян, в неділю, 28 жовтня 1979 p., в Українському Народному Домі, після заслухання інформаційної доповіді Миколи Галіва, дуже затурбовані розвитком подій, що відбуваються під сучасну пору в нашій Помісній УКЦеркві.

В першу чергу поновно повторяємо нашу всесторонню піддержку й відданість Главі Помісної УКЦеркви Патріярхові Йосифові та складаємо Йому наш доземний поклін і подяку за Його мужню поставу в обороні прав нашої Церкви.

Висловлюємо наш смуток, біль, невдоволення і протест проти способу номінації (не проти кандидата) українського філядельфійського Митрополита римською курією, при якій не взято до уваги кандидатів, яких подав Патріярх Йосиф, як також в цій справі з Патріярхом не консультовано і тим потоптано права нашої Церкви.

У зв’язку з свяченнями Митрополита-номіната о. Мирослава Любачівського дехто пробує ще раз потоптати права нашої Церкви і поминути Її Главу Блаженнішого Патріярха Йосифа.

Звертаємось до Владики-номіната о. Мирослава Любачівського, щоби при вирішенню свячень мав на увазі добро нашої Помісної УКЦеркви й українського народу і діяв в дусі єдности та прав Помісности нашої Церкви. Щоби у свяченнях, які мають відбуватись згідно з пропозицією Патріярха Йосифа у Римі і, як довідуємося, що святителем має бути Святіший Отець Іван Павло II, був також співсвятителем Патріярх Йосиф. Підкреслюємо це тому, що в інформаціях про свячення немає згадки про участь Патріярха Йосифа. Окремо наголошуємо і підкреслюємо, що участь при Ваших свяченнях Патріярха Йосифа, як співсвятителя є для добра нашої Помісної УКЦеркви необхідна й конечна. Остаємось з надією, що Ви наше скромне побажання візьмете до уваги і зробите все, що буде у Ваших силах, а від Вашої постави буде багато залежати.

Остаємось з християнським привітом
Слава Ісусу Христу!

(До повищого звернення були долучені оригінальні підписи присутніх мирян на Зборах).