Звернення Президії УПСО

Українські миряни!

У першу річницю відходу від нас у вічність св.п. Патріярха Йосифа розпочинаємо масову акцію, щоб реалізувати його Заповіт. Він заповів нам рятувати нашу Церкву на землях України та боронити її помісних прав у формі Українського Патріярхату.

Організоване мирянство Української Католицької Церкви бажає, щоб наш голос і воля були почуті на найвищому щаблі Вселенської Церкви. Бажаємо звернутися до Святішого Отця Папи Івана Павла ІІ, щоб він узяв під більшу опіку нашу переслідувану Церкву в Україні і поробив заходи разом із відповідальними чинниками Апостольської Столиці, щоб нашій Церкві й усім віруючим на Україні були привернені права на вільне існування і свободу релігії.

Напередодні великого ювілею тисячоліття хрещення Руси-України висловимо також наше гаряче бажання, щоб з ласки Всевишнього Бога і волею Святішого Отця наша Церква одержала канонізованого святого в особі Слуги Божого Андрея Шептицького.

Одночасно з цим в черговий раз маємо намір апелювати, щоб римський архиєрей признав за нашою Церквою патріярші права — гідність і статус, що їх ми вже почали реалізувати під проводом покійного Патріярха Йосифа, Ісповідника Віри.

Закликаємо Вас громадно, як ніколи досі, підписувати петиції, які за рік серед врочистих обставин складе на руки Святішого Отця репрезентативна українська делегація мирян з усіх країн нашого поселення. Сподіваємося зібрати кількасот тисяч підписів. Хай не буде ні одного свідомого українського християнина, щоб не підписав петицію із цими нашими задушевними просьбами.

Рівнож прохаємо складати свої щедрі пожертви на популяризацію цих наших прагнень серед іншомовного загалу в західньому світі. Треба буде видати десятки брошур і книжок, опублікувати пресові комунікати і журнальні статті, платні оголошення, провести пресові конференції тощо, щоб надати найширшого розголосу цій нашій справі. Зокрема великих видатків вимагатиме справа оборони прав нашої Церкви і віруючих в Україні. Причиніться цим до полегшення долі нашої мученицької Церкви і гонених на рідних землях братів і сестер.

Цілу заповіджену акцію провадитиме найбільше покликане до цього Українське Патріярхальне Світове Об’єднання (УПСО) через свої крайові організації і місцеві клітини. Бажаємо включити до неї всіх людей доброї волі, як також запрошуємо громадські, суспільні, релігійні та інші організації до тіснішої співпраці. Сподіваємося, що наша ієрархія поблагословить це благородне діло, а духовенство на місцях сприятиме, щоб ми дійшли до кожного віруючого із цією петицією.

Нехай ця наша акція стане могутнім голосом українського Божого Люду за помісність, Патріярхат і свободу нашої Церкви в Україні!

о. Роман Ганкевич — заступник голови УПСО і голова Українських Патріярхальних Товариств в Канаді Роман Кравець заступник голови УПСО і голова Українського Крайового Об’єднання Мирян у Великій Брітанії

Василь Колодчин — заступник голови УПСО, координатор акції

Василь Маркусь — заступник голови УПСО Василь Папіж — секретар УПСО Анатоль Ромах — фінансовий референт УПСО Олександер Пришляк — голова Українського Патріярхального Товариства в США

Юрій Венгльовський — Голова Українського Патріярха­льного Товариства в Австралії

Петро Зелений — голова Українського Патріярхального Товариства в Бельгії

Володимир Кальваровський — голова Українського Патріярхального Товариства в Німеччині Степан Семенюк — голова Українського Патріярхального Товариства у Франції

Антін Хлопецький — голова Українського Патріярхального Товариства в Аргентіні

Микола Кунинський — голова Контрольної Комісії УПСО

Юрій Старосольський — голова Товариського Суду УПСО

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web