Звернення до громадянства Управи Товариства за патріярхальний устрій Української Католицької Церкви

Українки й Українці!

1967 рік залишиться незабутнім роком подвійного Ювілею 75-ліття народин і 50-ліття священства Блаженнішого Верховного Архиєпископа Кардинала Кир Йосифа Сліпого,

Звертаємося до всіх українських церковних і світських організацій, товариств й установ зі закликом, гідно відзначити цей подвійний ювілей концертами, бенкетами, сходинами.

Дякуймо в цьому році Всевишньому, в особливий спосіб, за визволення Ісповідника Кир Йосифа з російського ув’язнення та просім Бога, щоби Він дальше обдаровував нашого Доброго Пастиря-Ювілята всіми ласками та благим многоліттям.

Нехай відзначення цих роковин буде виявом нашої глибокої вдячности Достойному Ювілятові. Нехай героїчне життя і тернистий шлях Українського Батька-Священника, позначений тюрмами й концентраційними таборами, стане для нас невичерпним джерелом сили до змагу за Божі й людські права та ідеали українського народу. Поновім, зокрема в цьому ювілейному році, нашу відданість Великому Ісповідникові й Мученикові за віру й народ, який дальше благорозумно й по-христіянськи спрямовує Українську Церкву на шлях віднови. Об’єднаймося коло Ісповідника-Провідника Кир Йосифа духово й дієво, та вірно співпрацюймо з Ним для збереження обряду, мови й традиції Рідної Церкви, яка дальше буде стояти на сторожі христіянської духовости Української Нації. Це нині «єдине на потребу», що повинно порушити наше почуття співвідповідальности за дальшу долю українства в країнах нашого поселення. Нехай численні привіти Блаженнішому Кир Йосифові з усіх сторін світу будуть виявом нашої солідарности з Достойним Ювілятом, Символом і Борцем за самобутність і підметність Української Церкви в зв’язку віри з Вселенською Католицькою Церквою.

Нехай ці роковини скріплять нашу оборону проти наступу російського уряду на Українські Православну й Католицьку Церкви, які є перепоною в його постанові зліквідувати Українську Націю. Пригадаймо західному христіянському світові, з нагоди ювілею, як перед 25-ти роками російський уряд, за помічю свого ставленника московського патріярха, нищив нашу єрархію, священників, монаші чини й вірних та, в той час засудив нашого Ювілята на 18 літ каторги, терпінь і пониження. Пригадаймо всім в часі ювілейних святкувань, що й сьогодні гонитель християн, російський імперіялістичний уряд, уживає всіх посередних заходів, щоби не допустити до обнови й до юрисдикційної єдности Українських Церков закордоном, та до їх єрархічно-правного зв’язку з Матірною Церквою в Україні, використовуючи в своїй дипльоматичній стратеґії екуменічну прихильну настанову провідників західних христіян до місійних можливостей на совєтській адміністративній території, обильно скропленій кровлю Христіян-Українців.

Нехай ці ювілейні святкування не кінчаться лише оправданою і потрібною піснею про великі минулі заслуги Батька Народу, Наслідуймо Ювілята, Слугу Божого, в його ділах, силі волі, незахитній вірі, терпеливості й витривалості, в боротьбі за Бога і Націю, в часі цеї смути нашої Рідної Церкви. Поширюймо й поглиблюймо постійно нашу свідомість про те, що збереження соборности і утвердження одного Проводу Українськими Церквами в Її Патріярхальному Устрою це вимога, потреба й конечність для того, щоби нам Богом дані й Ватиканом признані права для Української Церкви ніхто не топтав, та не легковажив її вірних. Підтримуймо неустанно, морально і матеріяльно далекосяжні задуми Великого Сина України й Подвижника Української Церкви, Голову Синоду Її Єпископів, Блаженнішого Верховного Архиєпископа Кардинала Кир Йосифа, та разом з Достойним Ювілятом «Великого бажаймо».

Товариство за патріярхальний устрій Української Католицької Церкви Краєва Управа в ЗДА

В лютому 1967 року

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web