Звіт організаційного референта

Одержавши тільки 32 адреси, я перевела запитник влітку 1979 року для усталення управ і стану відділів та осередків. Несподівана втрата праці з кінцем літа 1979 р. змусила мене обмежити діяльність організаційної референтури — схід до кінця каденції. Поза цим я брала активну участь у п’ятьох із шести засідань пленуму Крайової Управи, відновила відділ в Бостоні, була з доповідями в чотирьох відділах і перевела анкету на закінчення каденції.

Від 1976 р. Крайова Управа не одержала точних даних про відділи й за каденцію 1976-79 відчувався великий брак референтури, яка займалася діяльністю окремих відділів та осередків. Тому на першому пленумі Крайової Управи призначено двох організаційних референтів: на схід і захід США. До організаційного референта на схід США належали стейти: Коннектикат, Мериленд, Масачусет, Нью-Йорк, Нью-Джерзі та Пенсільванія. Напочатку діяльности, я вирішила перевести запитник, щоб усталити, де є відділи, хто є в управі та яка є діяльність відділів та осередків.

І. Праця з відділами:

А. Запитник літом 1979.

До організаційної анкети, виготовленої екзекутивою К.У, я приготувала додатковий запитник про працю у відділах, відношення до парафій і про те, якої співпраці вони бажають з Крайовою Управою.

На підставі відповідей на анкету стверджено, що існує 16 відділів, із чого три відділи відзначалися особливою діяльністю. Три інші відділи були на розв’язанні. По інших відділах праця проходила в напрямі підтримки патріярхальної ідеї і руху.

З першого запитника тяжко було установити, яке саме було число членів, бо існує два типи відділів. Один тип, це — формально вписані члени, а другий — це ж означене число членів, які підтримують діяльність патріярхальних діячів у своїх теренах, оплачуючи кошти на сформований відділ, відсоткову вкладку до К.У. та утримують Патріярший Фонд.

Б. Хіротонія Владики М. Любачівського (10/79).

Щоб хіротонія Владики Любачівського відбулась з рук Патріярха, за вказівками голови К.У. д-ра Б. Лончини я перевела 62 телефонічні розмови з відділами, осередками та одинадцять розмов з поодинокими особами, щоб вони вислали телеграми до Владики Любачівського в тій справі.

В. Праця в терені.

За час каденції відвідала відділи в Ст. Люїс (6/79), Кергонксон (2/ 81), а найчастіше Нью-Гевен із доповідями і Гартфорд (літо 1980). У вересні 1980 р.

зорганізувала зустріч із головою К.У. д-ром Лончиною довколишніх відділів Нью-Йорку і Нью-Гевен. У 1980 р. відновила відділ у Бостоні. Зробила заходи оснувати нові відділи в Йонкерсі, Нью-Брітен і Провіденс. На закінчення каденції перевела в лютому 1981 анкету для уточнення складу управ відділів. На останню анкету прийшло 14 відповідей.

ІІ. Діяльність в Краєвій Управі.

Як вже було сказано, брала участь у засіданнях управи, була делегатом на III конгресі УПСО, була членом панелю на Міжкраєвім З’їзді Мирян (1/80) і Мирянському з’їзді (10/80). Була у близькому контакті з головою, заступником голови і секретарем Крайової Управи і щиро вдячна всім за довір’я і співпрацю.

III. Стан відділів і осередків та рекомендації.

Хоч можна сказати, що разом існує 20 відділів і 5 осередків, їх активність є дуже нерівна. Все таки зацікавленість існує, і є безліч можливостей впроваджування помісности УКЦеркви на низах через запізнання з українським обрядом, історією Української Церкви, її сучасними подіями й активною участю в житті Української Церкви.

Із анкет, проведених літом і напередодні Крайового З’їзду в 1981 p., випливали бажання відділів і осередків, які реасумую в наступних точках:

потреба постійного провадження діялогу між владиками УКЦ і Крайовою Управою; 2) оживлення діяльности патріярхальних клітин через безпосередній контакт, окружні конференції і міжпарафіяльні ради, своєчасне інформування про важніші події в житті УКЦеркви.

Для дальшої успішної праці потрібно випрацювати діяльність членства Патріярхального Товариства в площині Помісної УКЦеркви. Організаційний референт мусить слідкувати за діяльністю відділів і осередків телефонічно, кореспонденційно та участю у засіданнях. Для оживлення діяльности безпосередній контакт необхідний.

Рома Гайда

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web