Звіт ректора УКУ о. д-ра І. Музички про перебіг дияконського курсу

Ваше Блаженство, Всесвітліші Отці, Дорогі Курсанти!

Ми закінчили щасливо з Божим благословенням другий семестер наших курсів для постійного дияконату при Українському Католицькому Університеті св. Климента папи. Наш курс розплянований на три семестри, і його метою є дати богословське знання, духовну формацію та знання нашого обряду з богословського і практичного боку.

Минулорічний семестр був своєрідною спробою і експериментом. Наголос був поставлений на знання і науку, що й було пробою для самих курсантів. Він був важчий і був іспитом особистих інтелектуальних здібностей курсантів. На цьогорічному курсі наголос поставлено на духовну формацію, і курсанти практично познайомились з численними прикладами плекання свого духовного життя. Це започатковане в першому семестрі, це буде продовжуватись, і то в чисто семінарійному дусі, щоб майбутні диякони мали добру основу для дальшої праці над своїм удосконаленням в Христі. В найближчому і останньому семестрі робитиметься окремий наголос на обрядову формацію і практичне знання нашого обряду. Усі три вимоги формації духовної людини між собою в курсі органічно пов’язані.

Цього року відбуто 104 лекції з таких предметів:

Сакраментальне Богословіє — Кир Мирослав 11 лекцій
Старий Завіт — о. Євтимій 16 лекцій
Христологія — о. д-р І. Гриньох 8 лекцій
Історія Церкви — о. д-р І. Хома 12 лекцій
Подружнє право — о. д-р І. Дацько 12 лекцій
Моральне богословіє — о. д-р П. Біланюк 12 лекцій
Літургіка — о. архимандрит ЛюбомирГузар 11 лекцій
Гомілетика — о. д-р І. Музичка 12 лекцій
Мистецьке читання — С. Дарія, ЧСВВ 2 лекції
Церковний спів — о. Гліб, Студит 8 лекцій.

Курсанти мали 13 духовних предметів і проповідей та відбули дві прогульки — до Асижу і Помпеїв та Монте Кассіно. Взяли теж участь у загальній авдієнції в св. Отця.

На перший погляд, це, як у кожній статистиці, сухі цифри, але за ними стоїть наполеглива і дуже уважлива праця курсантів, що вже стало своєрідною прикметою наших курсів, яку запримічує кожний, що курс із зовні міг обсервувати.

Залишається подякувати насамперед Блаженнішому Патріярхові Йосифові за духовну опіку над курсом. Усім викладачам, що своєю працею і викладами зробили наш курс науковим і практичним. Не можна поминути наших Сестер-Василіянок, що щиро за курс молились і зробили його можливим з матеріяльної сторони. Окрема подяка для Матері Архимандрині, що без вагання скріпила сили Сестер на Студіоні для тієї конечної і важної праці. Окрема подяка — для о. Архимандрита Любомира і монахів-Студитів за поміч, гостинність у їхній обителі, як і теж Сестрам-Служебницям за дозвіл вживати їхнє приміщення для курсантів, що не могли приміститись в манастирі Студитів.

А на закінчення нашого семестру — хай наша молитва буде молитвою подяки милосердному Богові за всі дари і благословення, а Пречистій Богоматері буде наша слава, честь і поклін за Її опіку над нами. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web