Звинувачених о. Шимкіном суд визнав невинними

Едінбурзька газета «Скатсмен» за суботу 5 липня ц.р. подала, що чотирьох українських мирян церкви св. Андрея, обвинувачених о. Шимкіном за порушення спокою у церкві, едібурзький суд визнав їх невинними. Незалежно від того, як інформує ця сама газета, непорозуміння між о. Шимкіном і членами Українського Патріярхального Товариства, як виглядає, далі продовжується.

Після судового процесу, як подає газета, о. Шимкін сказав, що був «обурений таким вироком» і перестерігав, що коли ці чотири особи викинені з його церкви прийдуть у неділю на Службу Божу, то він правдоподібно буде примушений «замкнути церкву».

Про що ж ішлося 37-річному о. С. Шимкінові? Він намагався, щоб немилі йому, як душпастиреві, особи не приходили до церкви. Він сам підтвердив на суді, що чотирьом особам заборонив приходити до церкви і коли він їх пробував не впускати до середини, вони його відіпхнули, і увійшли до церкви. Він покликав поліцію, і під ескортою поліції вони вийшли з церкви. На основі розповіді о. Шимкіна і заяві звинувачених, що вони себе не почувають до жодної вини, едібурзький суд визнав обвинувачених невинними.

Хіба ж це не трагічно виглядає, що перед вірними, які йдуть до церкви помолитись Богу, замикаються двері й закликається поліцію, щоб їх викинути. Чи справді це робить душпастир Христової Церкви, яка основана на найголовнішій заповіді — Любові? Чи не час вже спам’ятатись?! Чи не варто було б о. Шимкіну змінити свою професію? Треба сказати, що на цьому ніхто не виграє, але втрачає Христова Церква своє властиве значення.

Хто не знає свого минулого,
Той не вартий свого майбутнього.
Хто не шанує видатних людей
Свого народу, той сам не годен пошани».

Максим Рильський

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt