Свіжий номер

3(503)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Боффалівська громада вшанувала Патріярха

Після того, як Блаженнішого Патріярха (тоді ще Митрополита Львівського) звільнено з большевицької неволі і як він прибув до Риму, українці в діяспорі почали відзначати день його народження. В останніх роках святкування дня народження Патріярха стало вже звичаєм. Цей звичай закріпився теж і в Боффало. Про святкування дня народження Патріярха в Боффало дбає Відділ Українського Патріярхального Товариства, який існує тут від 1970 року.

Цьогорічне святкування дня народження Патріярха відбулося в Боффало дня 19 лютого (неділя) в залі школи св. Миколая. Програму свята започатковано «Молитвою за Патріярха», яку відспівали всі присутні. Доповідь про Патріярха виголосив о. мітрат д-р Павло Івахів — вихованець Богословської Академії у Львові, ректором якої в той час був теперішній Патріярх, Блаженніший Отець Йосиф. О. д-р Івахів насвітлив постать Патріярха з різних сторін. Підкреслив його заслуги в ділянці богословських наук, звернув увагу на його непохитність у вірі, на силу духа, яка допомогла йому мужньо перетерпіти всі моральні й фізичні тортури, а також і всі спокуси, якими большевики намагалися зломити цього невгнутого борця за Христові ідеали.

Мистецька частина програми свята включала такі точки:

  1. Виступ мішаного хору «Бурлаки», який проспівав три пісні: «Через поле широкеє», «Ой, зійшла зоря» і «Як сильний і славен»;
  2. Виступ сумівки Уляночки Мороз, яка продеклямувала вірш Богдана Стефанишина «Шануйте владу» (вірш, до речі, дуже актуальний, бо нам таки часто бракує пошани для рідної влади;
  3. Монтаж віршів Романа Завадовича про Патріярха у виконанні пластунок-юначок 40-го куреня ім. Княгині Ольги;
  4. Виступ мішаного хору церкви Пречистої Діви Марії в Лякавані, що виконав три пісні: «Радуйся, серце Ісуса», «О, Мати Божа», і «Боже Великий, Єдиний». Молитвою «Боже Великий, Єдиний», яку підхопили присутні, закінчено свято.

Відзначення 92-річчя Патріярха Йосифа пройшло з повним успіхом. Цьому сприяла й програма свята, і численна участь громадян (не тільки католиків, але й православних), і відповідне оформлення сцени, що його виконав мистець Мар’ян Борачок. Посередині сцени мистець примістив портрет Блаженнішого Патріярха, а по боках — дві ікони — Св. апостола Петра і Св. апостола Павла. Блаженніший Патріярх між ними — це неначе новітній апостол. Портрет і ікони — це твори таки самого мистця.

Свято відкрив голова Відділу Українського Патріярхального Товариства Онуфрій Білоголовський. Наприкінці свята склав він подяку всім учасникам за присутність, а виконавцям програми за успішне її переведення. Програму вели п-і Оксана Бережницька. Диригенти хорів: хору «Бурлаки» — Михайло Проценко, церковного хору — Василь Панкевич. Хорові «Бурлаки» акомпаньювала Оля Алексевич-Лавні. Обидвом хорам, як теж і їхнім диригентам належиться повне признання.

Поділитися:

Популярні статті