Свіжий номер

3(503)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Чомусь митрополича Канцелярія у Філядельфії не відповідає на листи

Ще у червні 1984 р. Редакція одержала листа, підписаного Дмитром Кіцаком, Василем Осадчуком і Петром Зятиком із двома залучниками — листами до митроп. Стефана Сулика у Філядельфії з проханням, щоб їх надрукувати у журналі. Отже йшлось про те, що митрополича канцелярія не відповіла на листи. Редакція постаралась окружною дорогою повідомити Владику Стефана, що такі листи є в редакції для публікації. При цьому редакція суґерувала, що було б добре, якщо б митрополича канцелярія відповіла на ці листи, і це звільнило б нас від обов’язку їх друкувати. Хоч особа, до. якої ми звертались, є дуже близька до митрополичої канцелярії, як також до Митрополита Стефана, але з наших заходів нічого не вийшло, бо досьогодні адресати не одержали жодної відповіді. Цей факт приневолює нас надрукувати лист до редакції і два листи до Владики Сулика, які були вислані рекомендованою поштою із зворотнім підписом, що є доказом, що адресат листа одержав.

Також друкуємо іншого змісту листа, адресованого до митрополичої канцелярії, а саме лист Тетяни Ясінської, що його також промовчано.

Покищо здержуємось від коментарів. Сподіваємось, що митрополича канцелярія у Філяделфії подасть вияснення у заторкнених питаннях. Нижче друкуємо поодинокі листи.

Редакція

 

Дмитро Кіцак

9 Оук бульвар, Сідар Ноллс, Н.-Дж. 07927

Понеділок, 25 червня 1984 р.

Вп. Пан Микола Галів
Гол. Редактор журнала «Патріярхат»

Високоповажаний Пане Редакторе!

Ми просимо Вас помістити в журналі нашого Українського Патріярхального Товариства «Патріярхат» залучені тут два листи до нашого Високопреосвященнішого Філядельфійського Митрополита Стефана Сулика. Перший лист був написаний 25 червня 1983 р. і після збірки підписів під ними 55-тьох мирян із нашої парафії Української Католицької Церкви у Виппані, Нью-Джерзі, ми вислали його реєстрованою поштою до митрополита. Другого листа до митрополита ми написали 12 березня і вислали його реєстрованою поштою 19 березня 1984 р. Від цієї дати проминуло вже більше, як три місяці, і відповіді на цей другий лист ми не одержали, хоча на обидва листи ми дістали з пошти потвердження, що вони були доручені, проте з нечіткими підписами їх відборців. І саме це схилило декого із підписаних 55-тьох думати, що листи могли «застрягти» в митрополичій канцелярії і не дійшли до митрополита.

Тому, щоб позбутися «вольних і невольних» підозрінь і недовір’я, ми даємо ці листи до публікації в надії, що вони дійдуть до Митрополита, і що Він буде ласкавий на них відповісти ради Христової заповіді про любов до ближнього і задля добра нас всіх.

Вдячні Вам, Вп. Редакторе, за співпрацю в нашій потребі, ми поздоровляємо Вас та остаємось із християнським привітом.

З доручення комітету:

Дмитро Кіцак,
Василь Осадчук,
Петро Зятик

* * *

Вірні Української Католицької Парафії
Церкви св. Івана Хрестителя у Виппані, Н.-Дж.

Субота, 25 червня 1983 р.

ПРОХАННЯ

До
исокопреосвященнішого Стефана Сулика,
Філядельфійського Митрополита
Помісної Української Католицької Церкви у США

Слава Ісусу Христу!

Ваше Преосвященство!

Ми, нижче підписані парафіяни української парафії Христової Церкви св. Івана Хрестителя у Виппані, Нью-Джерзі, сердечно і згідно з нашою совістю просимо Ваше Високопреосвященство доручити нашому Парохові, Всечеснішому Отцеві Йосифові Панасюкові поминати у святих церковних Богослуженнях Главу нашої Помісної Української Католицької Церкви як нашого Блаженнішого Патріярха Йосифа.

У вірі й надії на ласкаву прихильність Вашого Високопреосвященства до нашого цього ПРОХАННЯ остаємось з поклоном з християнським привітом для Вас, як вірні Вашої Митрополії.

(слідують підписи)

* * *

Вірні Української Католицької Парафії
Церкви св. Івана Хрестителя у Виппані, Н.-Дж
через своїх Уповноважених

12 березня 1984 р.

До
Високопреосвященнішого Архиєпископа Стефана Сулика,
Філядельфійського Митрополита Помісної
Української Католицької Церкви Філядельфія, США

Слава Ісусу Христу!

Ваше Високопреосвященство!

Ми повідомляємо ввічливо, що ми досі не одержали відповіді на прохання з 13 жовтня 1983 р. поштової печаті, яке підписали 55 парафіян Української Католицької Парафії у Виппані, Н.-Дж. та в якому вони просять Ваше Високопреосвященство доручити Впр. о. Осипові Панасюкові, парохові, поминати в Богослуженнях Главу нашої Помісної Української Католицької Церкви, Блаженнішого Патріярха нашого Йосифа.

Тому, що парафіяни дальше ще нас питають: «чи Митрополит відповів на Прохання», ми в їх імені ще раз просимо Ваше Високопреосвященство полагодити цю справу.

В очікуванні на відповідь Вашого Високопреосвященства остаємось з християнським привітом

З доручення

Дмитро Кіцак
Василь Осадчук
Петро Зятик

Копія: Всч. о. Осип Панасюк

Поділитися:

Популярні статті