Свіжий номер

3(503)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

«Хай добра доля з нами завжди буде»

Молитвою за Патріярха розпочато й молитвою до Всевишнього закінчено — АКАДЕМІЮ В ПОШАНУ ЇХ СВЯТОСТИ ПАТРІЯРХА ЙОСИФА — з нагоди Його 91-ліття благословенного життя та 20-ліття звільнення з московських концентраційних таборів, яку влаштував у неділю, 27 лютого 1983 року в авдиторії парафії св. Йосафата в Трентоні, Н.-Дж. відділ Патріярхального Т-ва під головуванням мґра Миколи Нагірняка при допомозі всіх членів, а в першу чергу мґр Дарії Кузик.

У програму академії увійшли: святочна доповідь редактора «Патріярхату» Миколи Галіва, деклямація виховника СУМА Михайла Дзюбаса — «В поклоні Патріярхові» Ярослава Орлика, репортаж Дарії Кузик «20 років на волі», що його прочитав студент і ст. пластун Боян Онишкевич, та музична точка — Соната Генделя ч. 1 і Концерт для скрипки — Олександра Кравчука у виконанні Джун Кім (кореянки з походження) і американки Мар’янни Сіссон. «Молитву за Патріярха» і «Боже, вислухай благання» разом з біля сотнею учасників академії проспівали Іван Головка і Петро Плис. Програмою проводив мґр Микола Нагірняк.

Дуже цікавою своєю побудовою, інтересним змістом та багатющим джерельним матеріялом була насичена доповідь М. Галіва. З питомим йому знанням предмету, логічними висновками, на основі документальних свідчень сучасників, переплітаючи свою доповідь цитатами з занотованих висловів і письмових звітувань очевидців, в тому числі й багато високопоставлених осіб в церковній ієрархії, які були причетні до звільнення Отця Йосифа з московсько-большевицької каторги. Доповідач фактами насвітлив тернистий життєвий шлях Ювілята як ректора Духовної Академії у Львові, Митрополита, наслідника Слуги Божого Андрея, каторжника московсько-большевицьких тюрем і сибірських таборів смерти. Його чудесне звільнення з неволі, приїзд до Риму та оце вже двадцятилітня велична й багатогранна діяльність для Українського Народу, як Патріярха Помісної Української Католицької Церкви говорить багато.

Після академії, що разом з доповіддю тривала півтори години, ред. М. Галів поділився з приявними своїми враженнями із нещодавного його побуту в Римі під час величавих відзначень ювілейних святкувань Патріярха Йосифа та Священного Синоду ієрархії Помісної УКЦеркви. З великим зацікавленням сприймали слухачі нотатки й коментарі учасника нещодавніх римських подій, що позначились у пожвавленій дискусії, запитах та додаткових відповідях звітодавця.

Ювілейні відзначення радісних роковин Його Святости Отця Йосифа в нашому місті були відсвятковані Благодарним Богослуженням, що його відправив в парафіяльній церкві св. Йосафата в неділю, 20-го лютого ц.р. о. мітрат д-р Василь Макух та масовою розпродажею ювілейних жетонів, з яких дохід призначено у користь «Патріяршого Фонду».

(юко)

Поділитися:

Популярні статті