Свіжий номер

3(503)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Хто ув’язнив оборонця Йосифа Терелі

(УПБ, Рим) — Різні західні пресові агенції (КНА, Катпрес, Кестон Каледж, Ґ2В і інші) подали до відома, що 18 січня 1984 р. в Москві КҐБ ув’язнив 24-літню Єлену Саннікову, відому російську православну діячку в обороні людських прав. Між іншими петиціями великий відгомін на Заході знайшов її лист-заклик до Папи Івана Павла II в обороні основника «Ініціятивної групи для оборони прав вірних і Церкви в Україні Йосифа Терелі, в якому вона писала папі слідуюче: «Ваша Святосте! Вірю, що Ваш голос в обороні Йосифа Терелі підбадьорить усіх переслідуваних дітей Вашої Української Католицької Церкви. Зруштесь і занепокійтесь не лише долею Терелі, а й Української Католицької Церкви та всього українського народу. Я Вас прошу: рятуйте Йосифа Терелю!» (Див. ВзР, ч. 2 (347) 1983).

Єлену Саннікову замкнено у московській тюрмі КҐБ Лефортово і її оскаржено за «антисовєтську агітацію і пропаганду» (арт. 70 кримінального кодексу РСФСР).

Це саме число інформаційної служби Ґ2В повідомляє, що литовець Вікторас Петкус і естонець Март Ніклус, які перебувають у ч. 36-1 Пермського табору, стали членами Української Гельсінської групи, до якої, між іншим, належать Василь Стус, Лев Лук’яненко, Іван Кандиба, Олекса Тихий, Василь Овсієнко, Юрій Литвин і Віталій Калиниченко, які були засуджені на 15 літ примусових робіт.

Поділитися:

Популярні статті