Свіжий номер

3(503)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Пом’янім нашого члена Анну Кармазин

Несподівано, на удар серця померла у Канберрі — Австралія, 25 грудня 1983 p., активна членкиня зорганізованого Патріярхального руху Анна (Нуна) Кармазин. Покійна Анна Кармазин була активною у різних ділянках українського життя як на батьківщині, так також на новому місці поселення у Австралії.

Анна Казимир народилась у княжому городі Львові, 16 квітня 1911 року. Батьки дали їй дбайливе родинне й християнське виховання. Після народньої школи закінчила гімназію Сестер-Василіянок у Львові. Вже у Львові включилась до суспільно-громадської праці і почала працювати у активному на рідних землях товаристві «Просвіта». Мала нахил до театрального і співочого мистецтва, тому активно включилась до праці у хорі й драматичних гуртках. Коротко перед великим ісходом з рідних земель співала в хорі Оперного Театру у Львові.

Вона не покидала своєї праці у цих ділянках навіть коли опинилась у критичних еміграційних обставинах.

На новому місці поселення — в Австралії активно включилась у суспільно-громадську працю. Тут покійна Анна виявила свою прив’язаність до нашої Української Церкви. Вона була від 1964 р. до кінця свого життя секретарем президії Об’єднання Українських Католицьких Організацій Австралії (ОУКОА). Вона також була співосновницею Союзу Українок в Австралії. На протязі 15 років була головою стейтової управи Союзу Українок. Була довголітнім членом хору «Боян».

Слід відмітити, що покійна Анна Кармазин була активною і працьовитою у багатьох секторах нашого суспільного життя, а на церковному відтинку зокрема. Вона була співосновницею Церковного Братства св. Андрія, брала активну участь у мирянському русі, була делегаткою на з’їзд Українського Патріярхального Світового Об’єднання у Римі.

Покійна належала до надзвичайно працьовитих, відданих українському народові й Українській Церкві осіб. В житті була чесною, приємною і милою у співпраці. Вона була всіми люблена, тому її несподіваний відхід викликав серед української громади в Австралії великий жаль і смуток. До речі, покійна Анна померла, приїхавши до Канберри на посвячення храму-пам’ятника до 1000-річчя хрещення Руси-України.

Похоронні обряди довершив о. мітрат Іван Шевців при численній участі громадських і церковних представників, приятелів, знайомих і співпрацівників Покійної. Покійна Анна залишила у смутку брата д-ра Романа Микитовича, братаничів Андрія і Марка та численну українську громаду. Родині висловлюємо наше глибоке співчуття. Хай світла пам’ять про покійну Анну Кармазин надовго залишиться між нами.

Поділитися:

Популярні статті