Свіжий номер

3(503)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Поминки-тризна по Блаженнішому Патріярхові Йосифаві, Кардиналові Сліпому в Рочестері, Н.-Й.

В сороковий день смерти Нашого Блаженнішого Патріярха Йосифа відбулися торжественні відправи з панахидами в обох наших церквах. В дні 14 вересня ц.р. в церковній залі церкви св. Йосафата відбулися поминки-тризна. При застелених столах сиділи присутні, що прийшли віддати останню прислугу нашому померлому Мойсеєві.

Поминки відкрив і ними проводив голова нашого товариства М. Лонкевич. В своєму короткому слові він порівняв князя нашої Церкви з біблійним Мойсеєм, якому не довелося повернутись зі своїм народом до обіцяної землі. Після того Марія Крижанівська, секретарка нашого відділу, прочитала важніші точки Патріяршого «Завіщання».

Далі виступив інж. Роман Вергун з доповіддю про патріярші надбання і Патріярший Фонд. Після молитви, яку провів архипресвітер Пилип Бумбар, парох церкви св. Йосафата, і поки була подана трапеза, він виголосив Святочне Слово. В своїм слові він подав докладний життєпис і осяги нашого Ісповідника Віри. Христина Ковч, що була провідницею тури на похорони Блаженнішого, показала присутнім світлини, наклеєні на більших картонах. По вечері о. В. Бучик, парох Церкви Богоявлення, закінчив тризну короткою промовою. Після молитви присутні мали нагоду оглянути короткий фільм з похоронів.

М. Лонкевич

Поділитися:

Популярні статті