Свіжий номер

3(503)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Телеграма владики-номіната до Патріярха Йосифа

Кардинал Йосиф Сліпий

Ватикан

Як Ваше Блаженство вже знають, в суботу, 27 листопада 1982 р. Святіший Отець Іван Павло II призначив мене єпископом для українців-католиків у Франції. Хоч я не гідний такої великої гідности, я прийняв це рішення Христового Намісника в дусі послуху з найщирішим бажанням віддати всі свої сили на службу нашої святої Помісної Церкви і нашому українському народові. Прошу Ваше Блаженство про Ваше благословення, як Батька і Голови нашої Помісної Української Католицької Церкви для тієї моєї праці.

о. Михайло Гринчишин, ЧНІ

Лист Патріарха до владики-номіната о. д-ра Михайла Гринчишина, ЧНІ

Слава Ісусу Христу!

Ватикан, дня 6 грудня 1982

Ч. 11340/82

Владико-Номінате!

Приймаю подію поставлення Вас у Владики нашої Української Католицької Помісної Церкви з радістю і словами нашої Літургії: «Господу сице ізволившему і устроївшему вся премудро — слава і похвала». Все бо дає і дарує нам, нашій Церкві і Народові милостива рука Божа і зі святим апостолом Павлом разом можемо сказати — що маєш чого б ти не одержав.

У відповідальні дуже часи послав Вам Господь цю божественну благодать архиєрейського служіння, щоб зберегти наш Нарід на чужині і приготовити його до великої місійної праці у вільній Україні. Працюючи як постулятор беатифікації Слуги Божого Митрополита Андрея, Ви бачили велику візію цього праведного нашого архиєрея і патріярха українського Народу, якою дивився Він у майбутність нашої Церкви і бачив її великі терпіння та її славу у праці для Христової благовісті на Сході Европи.

Перед Вашим архиєрейським служінням стоїть тепер ця велика відповідальність, яку несемо ми всі, українські Владики, враз з нашим Божим людом — зберегти віру, зберегти наші передання, щоб принести їх там, де їх Божий ворог викорінює або засіває кукілем.

Хай милостива рука Господня благословить Вас і кріпить Вас у цій святій службі, хай зігріє Вашу любов до тих Його найменших братів наших і пошле Вам ревність покійних братів Ваших по Чину — Владик Николая і Василія. Зі святим апостолом Павлом, його словами до Тимотея, прохаю Вас: «Бережи передання!» Христового і нашого рідного, що його залишили нам великі Східні Отці наші й богоугодники української землі. «Благодать з Вами» (1 Тим. 6, 20-21).

Благословення Господнє на Вас!

+ Йосиф Патріярх і Кардинал

 

Поділитися:

Популярні статті