Свіжий номер

5(505)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Церква у світі

Брюссель, Бельгія – Душпастирство УГКЦ відзначало свято свого небесного опікуна – Cв. Рівноапостольного Князя Володимира. З цієї нагоди Апостольський Екзарх для українців Франції, країн Бенелюксу і Швейцарії Владика Михаїл (Гринчишин) відслужив Архиєрейську Божественну Літургію. У своїй проповіді Владика наголосив на важливості хрещення Київської РусіУкраїни, вплив християнства на становлення й розвиток української європейської нації в аспекті її понад тисячолітньої історії.

Польща – Зцілення пам’яті народу. Українська делегація у складі професора історії УКУ, п. Олега Турія та голови Комісії християнської єдності, о. др. Ігора Шабана, взяла участь у заході, який пройшов у концентраційному таборі Освенціум (Аушвіц) за участі представників країн Європи, що відповідають за діалог та примирення. Головною темою конференції була тема історичної пам’яті про жертви тоталітарних режимів, примирення та прощення. Делегати Європейських країн ділились власним досвідом зцілення пам’яті свого народу.

Ватикан – «Політика – це служіння, а не влада». Такими були свідоцтво та життя державного діяча Італії дона Луїджі Стурцо, пам’ятний рік котрого, оголошений сіцілійською єпархією з нагоди 50 роковини смерті, завершився. З цієї нагоди префект Конгрегації канонізації святих архиєпископ Анджело Амато опублікував статю. У ній він, зокрема, підкреслює, що вся діяльність дона Стурцо підтверджувала, що «ні політика, ні економіка не можуть бути промоторами спільного блага, якщо дух служіння не переважає над матерією влади». «Соціально-політична діяльність дона Стурцо була висловом соціального аспекту місії Ісуса, Який йшов до людей, благословляючи і навіть йдучи назустріч їх матеріальним потребам.

Ватикан – Минула п’ята річниця від убивства засновникв екуменічної спільноти Тезе брата Роже. З цієї нагоди Державний секретар Ва‑ тикану кардинал Тарчизіо Бертоне надіслав від імені Святішого Отця послання настоятелеві спільноти брату Алоїзію. «Хай допоможе нам його свідоцтво екуменізму у святості, на нашому шляху до єднання, а Вашій спільноті продовжувати жити і випромінювати свою харизму, особливо серед молоді».

Єрусалим – Християни, юдеї та мусульмани об’єднались у протесті проти проведення гей-параду у Священному місті. Будучи обуреними вже восьмим з 2002 року гей-парадом у Святій Землі, релігійні лідери різко засудили цей захід. Зокрема, в офіційній заяві латинського Патріарха Єрусалимського Фуада Туаля говориться, що ця провокація служить проти сім’ї та подружжя – інститутів, створених волею Божою, що благословив союз між чоловіком і жінкою. Організатори демонстрації не проявляють жодної терпеливості та розуміння ні до сімей, ні до їх почуттів, ні до святості цього міста. Що гірше, він пригадав властям Ізраїлю існуючу несправедливість: відвідини святих місць Єрусалиму заборонені мільйонам арабів «з мотивів безпеки», але в той же час дозволені гей-паради.

Російська Федерація – Росія та Ватикан встановили офіційні дипломатичні стосунки. Перший Апостольський нунцій в Росії вручив вірчі грамоти міністрові закордонних справ Російської Федерації Сергієві Лаврову. Апостольським нунцієм в РФ став дотеперішній Папський представник в цій країні архиєпископ Антоніо Менніні. Кілька тижнів раніше вірчі грамоти у Ватикані представив перший Посол Росії при Апостольській Столиці Микола Садчіков. Таким чином, відбулося встановлення повноцінних дипломатичних стосунків між Ватиканом та Російською Федерацією.

Російська Федерація – Фундація «Церква в потребі» допомагає православним місіонерам. Голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату митрополит Іларіон зустрівся з представником католицької добродійної ор‑ ганізації «Церква в потребі» Петром Гуменюком. Під час бесіди обговорювалося питання місіонерської подо‑ рожі плавучого храму «Святий Рівноапостольний Князь Володимир» від Каспія до витоків Волги, а також ряд інших проектів. Плавучий храм має подвійну назву «Св. князь Володимир Отець Веренфрід». Друге ім’я дане на честь засновника католицького фонду «Церква в потребі», який всіляко підтримував ідею плавучого храму». Коли в 2004 році корабель був освячений, представник «Церква в потребі» пані Віллемсен розповіла, що організація здійснює допомогу Російській Православній Церкві починаючи з 1975 року.

Баррінгтон, США – Китай може стати країною з найчисленнішим християнським населенням. Про це заявив колишній представник Кому‑ ністичної Партії країни Сяо Чжао, який недавно прийняв християнство. Виступаючи перед учасниками Глобального самміту лідерів в Баррінгтоні (США, штат Іллінойс), серед яких були пастори і бізнесмени, Сяо Чжао висловив думку, що, хоча Китай є атеїстичною країною і відомий своїми гоніннями на християн, Господь через Китай «покаже Свої діла». Сяо Чжао, відомий економіст, вісім років тому переїхав до США, де опублікував свою статтю «Ринкова економіка з Церквою і ринкова економіка без Церкви». У ній він доходить до висновку, що китайська економіка розвиватиметься, зокрема, завдяки розповсюдженню християнства. На момент написання згаданої статті він ще був атеїстом, потім почав відвідувати американські церкви, вивчати Святе Письмо, щоб переконатися, що Бога не існує, проте сталось навпаки – Слово Боже допомогло йому навернутись до Христа.

Поділитися:

Популярні статті