Свіжий номер

1(507)2025

Час ставати сильнішими

Стати автором

Церква у світі

Лондон, Великобританія – Пройшло засідання Постійного Синоду Єпископів УГКЦ. Упродовж трьох днів члени Синоду застановлялися над важливими темами церковного життя. Зокрема зроблено необхідні кроки щодо підготовки цьогорічного Патріаршого Синоду Єпископів, який проходитиме від 29 листопада до 9 грудня у Львові-Брюховичах, визначено наступні кроки щодо підготовки та проведення Патріаршого Собору на тему богопосвяченого життя, який відбудеться у 2011 році у Бразилії, внесено поправки до статутів Пасторально-місійного відділу та до положення про Патріаршу комісію у справах євангелізації, розглянуто ряд інших важливих для церковного життя питань. «Усі ці рішення покликані сприяти більш ефективному здійсненню Церквою її основної місії: освячення вірних, проголошення Євангелії Господа нашого Ісуса Христа в Україні і поза її межами», – зазначив владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ. Під час зустрічі з новопризначеним Апостольським адміністратором Апостольського Екзархату для українців візантійського обряду у Великобританії Владикою Глібом (Лончиною) члени Постійного Синоду висловили свої побажання щодо подальшого зміцнення наших структур в екзархаті, звертаючи увагу на необхідність більш активного пошуку наших вірних, а також більшої відкритості Церкви на усіх людей доброї волі, які шукають зустрічі з Христом. Церква, на думку членів Синоду, повинна дбати не лише про збереження ідентичності своїх вірних, але й про те, щоб поділитися багатством нашої церковної традиції з усіма зацікавленими людьми.

Рим, Італія – Спочив у Бозі Владика Мирослав (Марусин). У празник Різдва Пресвятої Богородиці в українській Папській колегії святого Йосафата упокоївся Високопреосвященний Архиєпископ Мирослав (Марусин), вислужений Секретар Секретар Конгрегації для Східних Церков. Владика Мирослав народився 26 червня 1924 року у селі Княжому біля Золочева на Львівщині. Богословсько-філософські студії розпочав у Львівській богословській академії, де навчався від 1943 р. до 1944 р. Під час війни навчався в Падерборні (Hiмеччина), а потім, від 1949 до 1951 р., у Папському східному інституті, здобувши ступінь доктора. Нижчі, дияконські та ієрейські свячення отримав з рук Архиєпископа Івана (Бучка) у 1948 р. Єпископська хіротонія відбулася у липні 1974 року в Римі. Від 1977 до 1982 року Владика Марусин був на відповідальному пості віце-президента Папської комісії у справах ревізії Кодексу Східного Канонічного Права. За призначенням Папи Івана Павла II, від 1982 до 2001 року Владика Мирослав, піднесений до гідності архиєпископа, був Секретарем Конгрегації для Східних Секретарем Конгрегації для Східних Церков. Його архиєрейське служіння було віддане Церкві та народові. Кир було віддане Церкві та народові. Кир Мирослав був автором численних видань і наукових праць богословського, історичного, літургійного та біблійного змісту.

Аргентина – Відбулись поминальні заходи з нагоди 65-ої річниці упокоєння Митрополита Андрея Шептицького. Урочисту Архиєрейську Літургію очолив владика Святослав (Шевчук). У своїй проповіді він наголосив на важливості багатогранної постаті Митрополита для українських вірних в Аргентині. Зокрема, згадав про те, що власне Слуга Божий був першим українським єпископом, який відвідав своїх вірних в Аргентині та Бразилії, а плоди його праці яскраво видно з тої зростаючої церковної та національної свідомості, церковної та національної свідомості, з якою наші вірні прибували до цих країн, будували храми, творили свої країн, будували храми, творили свої церковні та громадські спільноти і
свято зберігають віру і культуру своїх
батьків аж до цього дня.

Алем, Аргентина – Пройшов XX Єпархіяльний Конгрес української молоді Аргентини. Ця подія зібрала близько 600 юнаків і дівчат з різних українських парафій країни під гаслом «Господи, навчи нас молитися». Під час конгресу учасники ділилися власним досвідом молитви, приступали до св. таїнства Сповіді та взяли участь в Архиєрейській Божественній Літургії. Особливим контекстом цієї зустрічі були: ХХ ювілей виходу з підпілля Української Греко-Католицької Церкви в Україні та проголошений папою Венедиктом ХѴІ, рік священства. Очолив Конгрес преосвященний владика Святослав (Шевчук), єпископ-помічник української єпархії Св. Покрови в Аргентині, який виголосив для учасників катихизу на тему «Молитва дихання душі».

Рим, Італія – Чергова зустріч душпастирів УГКЦ в Італії. У конференційному залі Католицького університету Преосвященний Владика Діонісій (Ляхович), ЧСВВ, Апостольський Візитатор для українців в Італії та Іспанії відкрив робочу частину зборів, застановившись над останньою енциклікою Папи Венедикта ХVI «Caritas in Veritate», у якій Папа звертає увагу на проблему міграції. Під час робочої зустрічі учасники ознайомилися з діяльністю УГКЦ в Італії, зокрема в інформативно-культурному просторі, проаналізували проведенні цьогорічні заходи, розглянули тему сповідництва і з цим пов’язані проблеми, та деякі канонічно-правові випадки, які трапляються в душпастирюванні серед емігрантів.

Німеччина – 50-ліття Апостольської екзархії для українців-католиків візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії. Урочисті святкування розпочалися духовною молодіжною програмою з молитовними чуваннями. Наступного дня відбулася святкова академія, у якій взяли участь представники політичного та наукового світу, суспільні та церковні діячі. Завершились урочистості Архиєрейською Божественною Літургією в Катедральному соборі Покрова Пресвятої Богородиці і св. Андрія Первозванного та святковим концертом. У вітальному слові Патріарха Любомира на ім’я владики Петра (Крика), Глава УГКЦ підкреслив: «Історія присутності українців на території Німеччини в ХХ столітті і аж по сьогоднішній день це частина історії нашого народу в цілому. Наша присутність в Німеччині після Другої світової війни позначена дуже різними проявами. Ми були там, як заробітчани після Першої світової війни; пізніше, в часах третього рейху – насильно привезеними працівниками або в’язнями концентраційних таборів; після Другої світової війни – емігрантами, які не бажали повертатися до Радянського Союзу. Кожна ця група мала свою особливу історію, інколи, справді, дуже трагічну, інколи, дуже творчу». Глава УГКЦ закликав і надалі зберігати духовні скарби рідної землі і «ділитися ними із зичливими господарями, які нас на німецькій землі прийняли».

Німеччина, Мюнхен – Було відслужено панахиду з нагоди 50-річчя від дня загибелі Степана Бандери. До Мюнхена прибули понад 300 українців з Австралії, Великобританії, Бельгії, США, Канади, України, Чехії та Німеччини. Біля могили провідника української нації, на цвинтарі Велдфрідхоф, Преосвященний Владика Петро (Крик), Апостольський Екзарх, разом з священиками УГКЦ та УПЦ (КП) відслужив панахиду. Потім усі присутні заспівали гімн України.

Ґданськ, Польща – УГКЦ стала учасником Католицьких суспільних днів Європи. У заходах за участі близько 500 делегатів з 30 країн Європейського Союзу та сусідніх держав на тему «Солідарність – виклик для Європи» УГКЦ представляли голова Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами д-р Ігор Шабан, п. Василь Косів, заступник Міського голови м. Львова з питань гуманітарної політики та п. Анна Окіс, співробітниця Комісії УГКЦ «Справедливість та мир». «Потрібно, щоб ми ще раз упевнились, що солідарність у житті європейських народів не є лише ідеєю, але практичним елементом суспільства, який однаково співіснує в усіх європейських державах. Важливо, щоб у всьому світі був почутий католицький, чи навіть ширше християнський голос щодо конкретних суспільних тем», – зазначив д-р Ігор Шабан.

Лісабон, Португалія – Відбулася зустріч українських капеланів, що служать у Португалії. Після Божественної Літургії, яку очолив о. Анатолій Живчак, ЧНІ, всі спільно помолились Молебень до Пресвятої Богородиці. Після Молебню о. Іван Гудзь зачитав листа від Патріарха Любомира, в якому Глава УГКЦ передає вітання всім душпастирям та бажає Божих ласк у подальшому служінні. Крім того, було повідомлено про те, що Пасторальним Координатором для українців греко-католиків у Португалії призначено о. Івана Гудзя. Відтак обговорили різного роду питання, що стосуються подальшого служіння.

Франція – Питання реституції церковного майна. Цю тему розглядали під час засідання Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ), у якому взяли участь голови та уповноважені представники 34 національних єпископських конференцій Європи, в тому числі представник та секретар Синоду Єпископів УГКЦ Богдан Дзюрах. У преамбулі до пленарного засідання під гаслом «Відносини Церкви і держави», Президент ССЕЕ кардинал Петер Ердьо представив мету цьогорічного засідання: «Виконуючи свої душпастирські завдання для Божого народу, єпископи усвідомлюють потребу бути поінформованими про рішення і напрацювання у відносинах з Церквою кожної європейської держави. Ми також будемо застановлятися над питаннями, які залишаються невирішеними, зокрема, конфіскація церковного майна при комунізмі…».

Ватикан – «Вважаю своїм головним боргом заохочувати соборність, таку дорогу східній еклезіологічній традиції і схваленій Другим Ватиканським Собором». Про це заявив Святіший Отець Венедикт ХѴІ під час неофіційної зустрічі з предстоятелями Східних Католицьких Церков. Папа висловив побажання, щоб Східні Католицькі Церкви «з оновленим апостольським завзяттям виконували ввірену їм місію на шляху до просування єдності всіх християн, а особливо східних.

Богота, Колумбія – Колумбійські єпископи виступили проти ухвали Конституційного суду. Генеральний секретар Конференції єпископів Колумбії Хуан Вісенте Кордова Вільота піддав різкій критиці рішення Конституційного суду країни про вивчення у всіх навчальних закладах, у тому числі й католицьких, аборту як права жінки. Коментуючи свою позицію, єпископ Вільота підкреслив, що вона жодним чином не є «актом непокори рішенню Конституційного суду країни». «Це – акт захисту життя і права на свободу совісті, що гарантуються Конституцією Колумбії», – заявив ієрарх. На його думку, рішення суду ставить під питання пошану засадничих прав людини в країні.

Белфаст, Ірландія – Країна переживає справжній бум покликань до священства. За останніми даними 36 нових семінаристів готуються почати своє навчання, щоб стати священиками. Це найбільше число, зареєстрованих з 1999 року і майже в два рази більше в порівнянні з 2003 роком. Цей рекорд є тим більше важливим, після кампанії публікацій у мас-медіа різних антикатолицьких матеріалів. «Не дивлячись на перешкоди Євангелії, які продукує сучасний світ, радісно бачити, що Бог продовжує надихати людей, які відповідають на Його заклик до душпастирського служіння», – зауважив національний координатор директорів покликань о. Патрік Раш.

Поділитися:

Популярні статті