Мельборн, Австралія — Серія презентацій Катехизму «Христос — наша Пасха» для вірних УГКЦ». На прохання владики Петра Стасюка, голови Патріаршої катехитичної комісії, о. Тарас Барщевський та с. Луїза Цюпа, СНДМ проведи презентацію Катехизму УГКЦ для учасників Загальних зборів Єпархіальної пасторальної ради. У вступному слові д-р богослов’я, професор Андрій Тома Каня здійснив аналіз Катехизму, підкреслюючи його унікальність та головні точки, характерні для східного богослов’я. Після цього слово мали о. Тарас Барщевський та с. Луїза Цюпа, СНДМ. Під час презентації присутні мали можливість ставити свої запитання, які давали доповідачам змогу краще розкрити зміст Катехизму та подати ключ для його читання. Програма презентації Катехизму продовжилась по парафіях у Брізбені, Сіднеї, Аделайді та Канберрі. Там пройшли різні зустрічі з катехитами, організаціями, які займаються вихованням дітей і молоді, щоб допомогти їм у здійсненні програм катехизації та християнського виховання.
Буенос-Айрес, Аргентина — Представлено новий Катехизм УГКЦ «Христос — наша Пасха». Владика Петро (Стасюк), Єпарх для українців-католиків в Австралії, Новій Зеландії та Океанії і голова Патріаршої катехитичної комісії представив новий Катехизм УГКЦ «Христос — наша Пасха». Зустріч із вірними єпархії, яка була організована о. Луїзом Глинкою, Адміністратором Єпархії, відбулася у конференц-залі катедрального храму Покрови Пресвятої Богородиці м. Буенос-Айреса. Презентуючи новий Катехизм УГКЦ, Владика Петро наголосив, що Катехизм розкриває серце і душу нашої Церкви, пояснює харизму Української Греко-Католицької Церкви у суголоссі зі східними отцями Церкви та духовністю Київської Церкви. «Новий Катехизм УГКЦ представляє наше розуміння самих себе, ідентифікує нас як Східну Католицьку Церкву, як Церкву наших батьків і матерів», — зазначив архиєрей. На завершення зустрічі Владика Петро додав: «Український Катехизм є важливим засобом для розуміння нашої унікальної Київської ідентичності та духовності. Тому сподіваємося, що він допоможе нам ясно побачити, як наша духовна ідентичність вираже на у річному циклі Різдва Богоявлення, Великого Посту, Великодня, П’ятидесятниці і життєвому циклі, відзначеному Таїнствами. Без нашого нового Катехизму важко було б зрозуміти, хто ми такі як Церква, як народ».
Мадрид, Іспанія — Молодь УГКЦ на ХХѴІ Всесвітньому дні молоді (ВДМ). До Мадрида прибуло близько два мільйони молодих людей з усього світу, зокрема з України, – 550 осіб, українська молодь з Канади, США, Казахстану, Італії та Іспанії. За кількістю учасників ВДМ у Мадриді посідає третє місце в історії заснований Іваном Павлом II. Вперше під час Всесвітнього дня молоді Божественна Літургія була відправлена у візантійському обряді. Архиєрейську Святу Літургію в Мадриді служили три єпископи: Владика Діонісій (Ляхович), Апостольський візитатор для українців греко-католиків Італії та Іспанії, владика Йосиф (Мілян), єпископ-помічник Київської архиєпархії, та владика Браєн (Байда), єпарх Саскатунський. Протягом трьох днів Літургії передували катехизи, які виголошували єпископи для українських учасників ВДМ на тему гасла цьогорічного ВДМ: «Збудовані й вкорінені на Христі, зміцнені у вірі» та на тему «Свідчити Христа». Молодіжна комісія УГКЦ підготувала для молодих паломників книгу із Святою Літургією, путівник прочанина з історією Всесвітніх днів молоді, різними даними про Іспанію загалом та Мадрид і Барселону зокрема, уривками з Катехизму УГКЦ, інформацію про Греко-Католицьку Церкву, її блаженних та про Україну. Родзинкою дня стала зустріч молоді із місцевими українцями. Коровай, українські рушники, привітання викликали шквал емоцій, радість, залишили незабутні враження, породили натхнення, а також велику цікавість у перехожих.
Рим, Італія — Обрано новий провід Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Під час ХІІ Генеральної Капітули Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії обрано нову Генеральну настоятельку сестру Тересу Слоту та Генеральних дорадниць сестру Марту Козак (Україна), сестру Євфросинію Лукаву (Бразилія), сестру Стефанію Юрченко (Словаччина) та сестру Юлію Бойчук (Сербія). На завершення виборів Генеральна Настоятелька сестра Тереса Слота в імені обраної Генеральної Управи запевнила, що «з Божою допомогою та благословенням Згромадження Сестер Служебниць і надалі продовжуватиме свою місію у Церкві, втілюючи харизму наших Засновників, служити Божому людові там, де є найбільша потреба».
Гамбург, Німеччина — УГКЦ розвиває морську місійну діяльність. О. Олександр Смеречинський, національний директор «Морського апостоляту» в Україні, став учасником світового конгресу Міжнародної християнської морської асоціації. Понад 200 делегатів з усього світу, які представляли різні християнські морські місії, разом із діячами урядових профспілкових та доброчинних організацій обговорювали питання допомоги морякам в умовах сучасного глобалізованого світу. Окремою темою стала проблематика українських моряків, яких все більше розкидано по світу, а дієвої допомоги в їх підтримці з боку українських організацій майже нема.
Ярослав, Польща — Українці Польщі подякували Богу за приналежність до УГКЦ. «Після примусового виселення ми опинилися у різних куточках Польщі без своєї Церкви, без своїх священнослужителів, без своєї Літургії. Але ми вірили, що з народом завжди була, є і буде Божа Матір.., і де б ми не були: чи на півдні, чи на півночі Польщі Вона завжди нас покриває своїм омофором», — сказав о. Богдан Круба, настоятель парафії УГКЦ у м. Ярославі (Польща), вітаючи пастирські відвідини відвідини Блаженнішого Святослава. Отець Богдан у вітанні висловив слова подяки Господу Богу за збереження УГКЦ у Польщі: «Саме Бог у своїй любові, через заступництво Пресвятої Богородиці в цій іконі, дозволив перетримати вірним УГКЦ у Польщі у роки знущань і переслідування», наголосив душпастир. У свою чергу представники молоді Перемисько-Варшавської митрополії запевнили, що сьогодні вони не відцуралися Церкви народу, не залишили рідних храмів і традиції. Молодь висловила свою радість від можливості спільно молитися зі своїм Отцем і Главою та просила про благословення. «Схиляємо свої
голови під ваше патріарше благословення та просимо вас про молитву за те, щоб ми, молоді, встояли у вірі».
Альбергарія-а-Велья, Португалія — Представники УГКЦ взяли участь у зустрічі єпархіальних секретарів у справах душпастирської опіки для мігрантів іммігрантів. Зустріч організована Єпископською комісією у справах людської гідності та відділом Конференції Єпископату Португалії (КЄП) у справах мігрантів та іммігрантів «Обра Католіка». На запрошення організаторів щорічної зустрічі із годинною промовою виступив виконавчий секретар Пасторально-Місійного Відділу УГКЦ о. Василь Поточняк на тему: «УГКЦ в Португалії: відношення між латинським та візантійським обрядом». Він, зокрема, представив тисячолітню історію Київської Церкви та факт відновлення єдності з Апостольським Престолом у ХѴІ ст.; розповів про чотири головні хвилі української еміграції та їхню специфіку; застеріг, що східна традиція на зовні не має асоціюватись з Православною Церквою, бо греко-католики також її практикують. Перед учасниками зустрічі виступав також пасторальний координатор спільнот УГКЦ у Португалії о. Іван Гудзь. Він представив статистичні дані про УГКЦ у Португалії, зауваживши, що усі 10 греко-католицьких священиків перебувають у тісній співпраці з місцевими латинськими Єпископами, кожен священик обслуговує по 2-3 українські громади, а також допомагає у душпастирюванні Римо-Католицькій Церкві.
Рим, Італія — «Поширювати оновлену місіонерську пропози- цію, скеровану до християнських громад у кожному місці». З цією метою архиєпископ Ріно Сальваторе Фізікелла, Президент Папської Ради сприяння новій євангелізації організував зустріч, на яку з’їхалися 11 архиєпископів з різних європейських міст. Архиєпископи ділилися досвідом та запланованими на майбутнє починаннями у сфері євангелізації у контексті сучасних плюралістичних та секуляризованих суспільств. Учасники постановили провести під час Великого Посту 2012 року душпастирську ініціативу, що матиме назву «Місія Мегаполісів» та відбуватиметься у рамках нової євангелізації. «Ми зібрались разом, щоб узгодити відповіді на виклики, що стоять перед новою Євангелізацією в ситуації кризи, у якій перебуває Європа. Не забуваймо, що відбулися два Синоди, присвячені Європі, у 1991 та 1999 роках, а у 2003 році Блаженний Папа Іван Павло II написав документ «Церква в Європі», зазначив архиєпископ Фізікелла, додаючи, що запропоновані починання є продовженням тієї ж лінії. Він також наголосив на тому, що згадана ініціатива проходитиме вдва етапи. «Перший — це безпосередня пасторальна праця на парафіях, зосереджена на формації, друга частина здійснюватиметься як спільні пасторальні заходи, які під час Великого Посту 2012 року одночасно пройдуть у дванадцятьох великих містах Європи». Президент Папської Ради в справах нової євангелізації висловив думку, що оригінальність «Місії Мегаполісів» полягає у тому, що вона є виявом спільних та одночасних заходів, як відповідь на заклик Папи Бенедикта XVI подолати роздробленість та свідчити єдність.
Вільнюс, Литва — Нова євангелізація європейського континенту. Ця тема лягла в основу зустрічі, організована Радою Єпископських Конференцій Європи. У заході взяли участь 35 учасників 27 Єпископських Конференцій та Синоду Єпископів УГКЦ. Учасники заходу застановились над питаннями взаємозв’язку культури та віри, обговорили духовне та церковне життя, комунікацію у Церкві, враховуючи сучасні можливості. Представники від УГКЦ — о. Любомир Жибак, о. Ігор Яців, керівник Департаменту інформації УГКЦ та п. Дмитро Крикун, керівник Аналітичного відділу цього Департаменту, представили виклики, які стоять перед Церквою, ознайомили присутніх із стратегією Євангелізації УГКЦ та презентували Катехизм УГКЦ «Христос — наша Пасха».
Москва, Російська Федерація — Урочисто відкритий процес беатифікації Федора Петровича (Фрідріха Йозефа) Гааза (1780-1853). Уродженець з Німеччини, католик щодо віросповідання Федор Петрович велику частину свого життя провів у Росії, де став відомим як «святий лікар». Процес його беатифікації був початий десять років тому в Німеччині, в архиєпархії Кельна. Тепер підготовка до проголошення лікаря Гааза блаженним офіційно продовжиться в Москві, де зосереджена основна частина свідоцтв про подвиг «святого лікаря», де відроджується і поширюється його шанування.