Свіжий номер

3(503)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

З діяльности парафії св. Архистратига Михаїла в Філадельфії

Не без перебільшення ця невелика парафія є власником найбільшої посілости з усіх наших парафій у США.

Це шістнадцяти з половиною акровий простір, вкритий деревами, кущами, травниками і квітниками із садом, городом, спортовою площею та тенісовим кортом, що їх посвятив сам наш Блаженніший Патріярх Йосиф Р.Б. 1976, 21 вересня.

Тут бракує хіба лише купального басейну, але найближчим завданням є будова церкви принаймні на чотириста осіб, і ця найближча мета парафіянам уже декілька років лежить на серці. До цього часу Богослужби відбуваються у великій каплиці, яка має подобу естетично обладнаної церковці.

Літом у Михайлівському Парку відбуваються фестини чи, як тут називають, «пікніки», вони знаменні не лише тим, що на них є добірний, смачний буфет, фантова льотерія, різні розваги й ігри, а також добра оркестра, що грає до танців, які проходять на спеціяльно збудованому майданчику, але й тим, що на окремій сцені на вільному повітрі відбуваються цікаві розвагові на мистецькому рівні програми під керівництвом подружжя Володимира і Юлії Шашаровських.

Восени й зимою імпрези з різних нагод відбуваються в парафіяльних приміщеннях.

Прицерковні товариства, зокрема такі, як Братство св. архистратига Михаїла, Сестрицтво св. Анни і Братство Молоді св. Івана Богослова працюють зразково. їхні функції поділені. Братство займається більше господарськими справами, Сестрицтво своєю працею у великій мірі сплачує борг, а Братство Молоді зобов’язалося брати участь у мистецьких виступах.

* * *

В неділю 19 лютого після Служби Божої в парафіяльній залі відбулося відзначення 92-гих Роковин народження їх Блаженства Патріярха Йосифа у виконанні членів Братства Молоді і Театральної Студії Молоді при «Театрі в п’ятницю» під мистецьким керівництвом Володимира Шашаровського.

Вступом до програми був вірш Богдана Стефанишина «В день уродин Патріярха». Його виконала відома співачка і акторка Юля Шашаровська. Вона ж імпрезова референтка й ініціяторка та реалізаторка всіх імпрез, що їх улаштовує Парафія св. архистратига Михаїла. Високомистецьке виконання віршованого тексту викликало піднесений настрій, у якому людина відчуває надхнення і душевний підйом. У залі постала німа тиша, авдиторія була заворожена. Нам ввижалась достойна, сповнена величі постать нашого Патріярха, що маєстатично крокує з жезлом в руці, а перед Ним — ясне сяйво, на вигляд якого обличчя Патріярха помітно роз’яснилось. Оце сяйво чи не означало глибоку віру в здійснення наміченої цілі Глави Української Церкви.

У цю ж мить читач може уявити собі оту силу живого слова, силу мистецької подачі, що передавалась авдиторії, дякуючи майстерному виконанню вірша (відповідна інтонація і витримання павз).

Порядок програми, черговість точок і прізвища виконавців подала Оксана Ільчишин, імпрезова референтка Братства Молоді.

Програму почато коротким словом про річницю народження нашого дорогого Патріярха, що його виголосив мґр Роман Дубенко, викладач історії в Академії св. Василія.

У другій частині програми молодь, як згадано вище, виконала монтаж віршів Богдана Стефанишина п.н. «Наш Патріярх» в опрацюванні Володимира Шашаровського.

Виконавцями були: Оксана Ільчишин, Роман Дубенко, Маріяна, Оксана та Марта Михалюківни і Тамара Комаровська.

Успіх цього монтажу слід завдячувати влучному підборові текстів, які точно й чітко окреслювали свою спрямованість, як також режисерській роботі Володимира Шашаровського, позначеній головним чином на виразності виголошування слова, тобто головний акцент покладений на дикцію й артикуляцію, не згадуючи самої подачі слова, залежної від чималої скалі інтонацій та інших секретів театральної техніки. В кожному разі, сценічні поступи цієї молоді наявні, бо «наука, — як кажуть, — не йде в ліс».

Виконавців нагороджено рясними оплесками і овацією з місць.

Від Парафіяльної Ради склав подяку Юлі й Володимирові Шашаровським та юним виконавцям інж. Роман Левицький.

Молитвою-гимном у честь Патріярха, що його заінтонував о.митр. Зенон Злочовський, закінчено цю вдалу імпрезу.

Яр. К-ий

Поділитися:

Популярні статті