Свіжий номер

3(503)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Журнал «Український філателіст» про Голову нашої Церкви Патріярха Йосифа

Заходами Союзу Українських Філателістів і Нумізматів у журналі «Український філателіст» в ч. 46 за 1983 р. передруковано частину першого розділу цінної праці д-ра Романа Смика під назвою «Блаженніший Патріярх Йосиф у філателістичних і пропам’ятних виданнях Помісної УКЦ», яка була надрукована в обмеженому накладі з призначенням, в основному, для філателістів, церковних достойників та бібліотек. Ця праця, в першу чергу, була вручена Патріярхові Йосифові і передана Папі Іваном Павлові II, що було потверджено папською канцелярією. До речі, ця вагома праця Р. Смика була рецензована у нашому журналі. У журналі «Український філателіст» на шести сторінках подано огляд й опис пропам’ятних медалів і жетонів Патріярха Йосифа. Все це має свою історичну вартість. Серед поданого огляду є Офіційна першоднівка з нагоди інсталяції Блаженнішого Верховного Архиєпископа Кардиналом, яка буде надрукована з наступними поясненнями:

«Пам’ятка з кардинальської інсталяції 27-ох нових кардиналів Папою Павлом УІ у Римі 22 лютого 1965 р. Офіційна першоднівка святкувань вийшла в серії «Історичні документи Ватикану — Понтифікат Папи Павла VІ». Серія має 4 коверти із світлинами всіх 27-ох новойменованих кардиналів. Горішня частина пам’ятки — та сама для чотирьох коверт: портрет Папи Павла VІ, опис у чотирьох мовах, герб Папи з проголошенням номінації 27-ох кардиналів та поштова марка. Погашена ватиканським штемпелем з датою 22 лютого 1965. Вона представляє (зліва) чотирьох Патріярхів Східніх Церков. Над знимкою Ісповідника Віри кардинала Сліпого є його автограф. Патріярх Йосиф підписав тільки чотири таких коверти, і вони є «білими круками» в українській філателії».

Як довідуємось, то в наступному числі журнала «Український філателіст» буде надрукований огляд другої частини праці д-ра Романа Смика. Вибірку експонатів і цілий огляд для журнала зробив сам автор праці, д-р Роман Смик. Ми вже попередньо підкреслювали і тут тільки повторимо, що на відтинку філателії і пропам’ятних видань, присвячених Патріярхові Йосифові, д-р Роман Смик провів велику й неоцінену працю. Його статті на цю тему з поштовими марками були надруковані у різних наших пресових виданнях. Тут можна б назвати довшу статтю з поштовими марками і пропам’ятними жетонами, яка появилась за листопад 1979 р. у журналі «Шашкевичіяна», що друкується у Вінніпегу. Треба признати, що д-р Смик, як лікар, знаходить час й енергію для так вагомої праці та на що не жалує свого труду і грошей. За цю незрівнянно велику працю йому належить признання і щире спасибі.

Поділитися:

Популярні статті