Свіжий номер

3(503)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Звернення Патріярха Йосифа до братів-литовців

Христос рождається!

Ватикан, дня 29 січня 1983 р.

Дорогі в Христі Браття!

Дійшла до мого відома болюча вістка, що знову арештовано о. А. Сверинскаса — Вашого співбрата-священика. Обставини і причини арешту мені невідомі, але одне є певне: цей ревний і відданий Христовій Церкві та євангелії священик не поповнив ніякого злочину ні проти держави, ні її законів. Його єдиною провиною в людських темних очах була його ревність за душі, добро для ближнього і Христове бажання, щоб євангеліє проповідувалось по всій землі.

На якій основі це кажу? Знаю о. А. Сверинскаса вже понад двадцять років, з моїх з ним зустрічей і співжиття в часі неволі, ув’язненя і каторги. Ми несли з ним спільний хрест терпінь, упокорень і тривоги. Він був мені вірний як Тит Павлові у в’язниці і зазнав я від нього багато потіхи і піддержки та помочі. Він є славою литовської католицької Церкви і Народу.

Вістка про його арешт, і по нім напевно буде суд, є болюча. Але, коли апостолів ув’язнили і вибили їх при тому, вони вийшли із синедріону «раді, що удостоїлися перенести зневагу за ім’я Ісуса» (Діян. 5, 41). Наші почування у зв’язку з ув’язненням о. А. Сверинскаса є почуваннями співчуття йому і литовському народові, що в нього забрано пастиря, але рівночасно прославляємо Бога за те, що дав йому великий дар свідчити про Спаса нашого кайданами, їх голос є сильний, бо говорить про справжню волю і справедливість в Христі Ісусі. З такими думками терпить о. А. Сверинскас і всі, що з ним перейшли тюрми і каторги. Хай милосердний Господь буде з отцем А. Сверинскасом в часі його свідчення, а наші молитви хай будуть його кріпостю і потіхою.

Благословення Господнє на Вас!

+ Йосиф Патріярх і Кардинал

Поділитися:

Популярні статті