Свіжий номер

3(503)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Звернення у 50-річчя свята УМХ і постання т-ва «Орли» КАУМ

У місяці травні 1983 року минає 50 років від величавого свята, що пройшло під кличем «Українська Молодь Христові» (УМХ). У пам’ятні дні 6 і 7 травня 1933 року зринуло до Львова, столиці західньої України, поверх сто тисяч української молоді, щоб заявити свою вірність Христові у 1900-річчя Його смерти й воскресіння.

Свято УМХ стало одночасно протестом проти пониження Христа у східній Україні, а відбулося воно саме в часі спричиненого московсько-комуністичним режимом великого голокосту українського народу, штучного голоду, що його жертвою впало около 10 мільйонів наших Братів і Сестер.

Про пам’ятну річницю свята УМХ згадувала вже двічі наша церковна Ієрархія, у свойому Різдвяному Посланні 1982-83 і у Зверненні Священного Синоду Помісної Української Католицької Церкви в Римі з дня 2 лютого 1983 року.

Ми, члени колишнього. Головного Проводу Товариства «Орли» КАУМ, усіх його каденцій, що перебуваємо поза рідними землями, за особливим благословенням нашого Блаженнішого Патріярха Йосифа, звертаємося, подібно як перед 25-ти роками, до всіх, що брали участь у святі УМХ, і до тих, що стояли у рядах Товариства «Орли» КАУМ, а тепер живуть у різних країнах світу, як теж до членів інших братніх по ідеї українських організацій, із закликом надалі всеціло й беззастережно заступати правди християнської віри й моралі у всій своїй громадській, суспільній і політичній, а зокрема виховній праці. Одночасно закликаємо всіх, кому дорогі християнські й українські національні принципи, при тому особливо нашу молодь, в часі цього надзвичайного Святого Року відзначити здвигами молоді під прапорами Христа духову пов’язаність зі світлими травневими днями 1933 Святого Року, а водночас і спом’янути неповинні мільйони жертв великого голодомору України.

Щоб пам’ять про ці величні дні з перед п’ятидесяти років збереглася для грядучих поколінь, підготовляємо видання Пропам’ятної Книги про Свято УМХ і Товариство «Орли» КАУМ, з належною згадкою теж про інші українські молодечі організації у світі, що постали у висліді величавого Здвигу української молоді у Львові. Надіємося зустріти піддержку цього нашого видавничого задуму в усіх українських людей доброї волі.

Ми прагнемо, щоб вогонь, розпалений у душах нашої молоді п’ятдесять років тому в Україні, загорів знову в серцях теперішньої української молоді на чужині, а початкові слова пісні, що гомоніла під час Свята УМХ, «Хочемо Бога, Він наш Батько» й гасло «За Христа і Україну», що було виписане на прапорах «Орлів», були її незмінним життєвим дороговказом. США й Канада, дня 7 травня 1983 Божого Року інж. Стефанія Рудакевич-Базюк д-р Микола Грушкевич Роман Данилевич о. д-р Павло Івахів д-р Ксеня Янович-Лебедович проф. д-р Богдан Лончина проф. д-р Юрій Тершаковець, д-р Іван Тесля

Roman Danylewycz 3909 Sheraton Drive Clevland, Ohio 44134, USA

Поділитися:

Популярні статті