Апостольський екзархат для українців греко-католиків у Франції піднесено до гідності єпархії

У суботу, 19 січня 2013 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Венедикт XVI підніс до гідності єпархії дотеперішній Апостольський екзархат для українців візантійського обряду, що проживають у Франції, надаючи їй назву «Паризька єпархія Святого Володимира Великого для українців візантійського обряду», а першим Єпархом Святіший Отець призначив Владику Бориса (Ґудзяка), дотеперішнього Екзарха.

Пригадаємо, що Владика Борис (Ґудзяк) народився 24 листопада 1960 року в місті Сиракузи у Сполучених Штатах Америки в сім’ї українських емігрантів із Львівщини. Освіту здобував у Сиракузькому університеті, отримавши бакалаврат з біології та філософії, а богословські студії завершив у Папському урбаніанському університеті (1980-1983) та Папському східному інституті (1994-1995) ліценціатом із східного богослов’я.

У 1992 році Борис Ґудзяк прибув до Львова, де став засновником Інституту історії Церкви, який очолював до 2002 року. У 1993 році Блаженніший Мирослав Іван Любачівський, тодішній Верховний Архиєпископ Львівський, призначив його головою комісії з відновлення Львівської богословської академії, якої він був від 1995 року віце-ректором, а від 2000 року – ректором.

На основі академії 2002 року засновано Український католицький університет, а першим ректором призначено о. Бориса Ґудзяка, який 1998 року прийняв ієрейські свячення.

21 липня 2012 року Святіший Отець Венедикт XVI призначив його Апостольським екзархом для українців греко-католиків у Франції. Хіротонія Владики Бориса (Ґудзяка) відбулася 26 серпня 2012 в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові, а інтронізація – 2 грудня 2012 року в соборі Паризької Богоматері.

Екзархат Української Греко-Католицької Церкви з осідком у Парижі був заснований 22 липня 1960 року. Першим Екзархом був призначений тодішній протоігумен отців редемтористів в Канаді о. Володимир Маланчук. На час створення територія екзархату обмежувалася тільки до Франції, пізніше, з призначенням другого Екзарха, Владики Михайла (Гринчишина), його душпастирській опіці були доручені також українські греко-католики, котрі проживають у Швейцарії та країнах Бенілюксу.

Департамент інформації УГКЦ

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>