Перші наради постійного Синоду УКЦ

Згідно з повідомленням Президії Постійного Синоду Української Католицької Церкви Постійний Синод відбув свої перші від часу його створення 4 листопада минулого року наради. Предметом нарад Синоду були актуальні справи Української Католицької Церкви, а передовсім сучасне тяжке її положення як на рідних землях так і в різних частинах світу. Обміркувавши це тяжке положення Синод візвав усіх вірних «щоб зберігати і плекати усе те, що скріплює помісність нашої Церкви, особливо виконування синодальних рішень, та щоб уникати й опрокидувати все те, що цій помісності шкодить».

В справі положення в Україні і в зв’язку з невірними представлюваннями в Україні і поза нею Берестейської Унії і т.зв. Львівського Синоду 1946 року вирішено видати послання, яке і появилося у два тижні по закінченні нарад Синоду. Справу переслідування нашої Церкви і її вірних в Україні, як також і проблеми помісности церков і християнського виховання молоді рішено предложити на наступному папському Синоді Єпископів.

Між дальшими актуальними справами порушено обов’язок насамперед Католицької преси піддержувати усі рішення й постанови Христової Церкви та боронити її авторитету, справу конституції УКЦ, яка виготовляється й буде скоро на викінченні, справу духовних покликань, справу молитовного прославлення Слуги Божого Митрополита Андрея Щептицького та справу невірних заподань «Аннуаріо Понтіфіччьо» про «Конференцію Українських Єпископів» яка не існує. Секретаріят Стану був повідомлений про те, що у нас існує Синод Українських Єпископів під проводом Верховного Архиєпископа.

Окремо обговорено справу наступного Міжнароднього Евхаристійного Конґресу, який відбудеться від 19 до 25 лютого 1973-го року в Мельбурн, Австралія. Постійний Синод закликає Владик, священиків та вірних до участи в цьому міжнародньому конґресі, щоб там разом із прославою нашого Спасителя засвідчити живучість нашої Церкви в час її найстрогішого переслідування.

Владика Іван Прашко в Австралії оформив від нашої Церкви комітет для участі в Конґресі і порозсилав до багатьох країн, де живуть вірні нашої Церкви, докладні інформації і запрошення до участи в Конґресі. Участь нашої Церкви в Австралії в Конґресі, а разом з нею участь цілої української групи заплянована досить широко й активно.

Одним з важніших аспектів нарад Синоду було поширення його особового складу двома владиками: владикою Василем Величковським, який прибув недавно з України, та владикою Іваном Прашком з Австралії.

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web