Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Повідомлення Патріярха Йосифа І

Слава Ісусу Христу!

Філядельфія, 21 вересня 1976.

Подаємо до загального відома, що — як це було повідомлено у «Благовіснику» (1970 p., стор. 51 ), в листопаді року Божого 1970, ми оснували Релігійне Товариство для Українців Католиків під назвою «Свята Софія», з осідком в Римі. Товариство є правно оформлене, визнане Апостольським Престолом і Італійським Урядом. Воно є власником Українського Католицького Університету ім. св. Климента Папи, Собору Святої Софії, парафіяльного храму Жировицької Богоматері і свв. мучеників Сергія і Вакха та Патріяршого Двору і Музею та манастиря о. Студитів «Студіон». Товариство «Свята Софія» також опікується та відповідає за інші українські церковні, наукові і культурні інституції в Римі і в цілому світі.

В році Божому 1974, основано й правно оформлено Релігійне Т-во «Свята Софія» у ЗСА, яке є органічно пов’язане з вище згаданим Т-вом в Римі, з такою самою назвою.

Головою Товариства «Свята Софія» у ЗСА є Блаженніший Патріярх Йосиф І., а до ініціативної групи належать: д-ри Романа і Мирослав Навроцькі, др. Роман Осінчук, др. Юрій Старосольський, проф. Леонід Рудницький, др. Евген Ґіль, др. Тетяна Цісик, які разом з членами Товариства «Свята Софія» в Римі становлять першу Управу Товариства «Свята Софія» у ЗСА.

Одним з головних завдань Т-ва «Свята Софія» є забезпечити дальше існування та запевнити розвій вище згаданих інституцій.

Щоб уможливити Т-ву «Свята Софія» сповнити це важке завдання, поручаємо і уповноважнюємо Т-во «Свята Софія»у ЗСА очолити і оформити в його корпораційних рамцях також і збірку під назвою: ПАТРІАРШИЙ ФОНД на терені її діяння у ЗСА та даємо Наше Патріярше Благословення на ту діяльність — з надією, що вона стане приміром і для інших країн українського поселення в діяспорі.

+ Йосиф Патріярх

Поділитися: