Сучава – деканальний осередок Південної Буковини: парафія Різдва Святого Івана Хрестителя

Церква Сучава 17.04.2019.(1)jpgДодамо, що Микола Устиянович мав сина Корнила (1839 – 1903 рр.) – відомого українського художника, основоположника національної школи мистецтва на західноукраїнських землях. Півтора року мистець мешкав на проборстві батька в Сучаві, а також у брата Миколи в Радівцях. Корнило Устиянович часто їздив до Серету, малював там картини і писав вірші. Завдяки цьому художникові наші сучасники можуть бачити портрети отця Миколи Устияновича, Теклі Устиянович – дружини брата Миколи, який був інспектором гімназії та шкільним радником у Радівцях. Створив він і дуже цікаве полотно «Чернець», подароване отцеві-крилошанину із Сучави Іванові Шиху, а також образ «Христос перед Каяфою», який передав владичому престолу в Станіславові.

Гідним наслідувачем розпочатої справи отця Устияновича в Сучаві став отець-крилошанин Іван Ших, який служив на парафії з жовтня 1885 до березня 1903 року. Він відіграв важливу роль у житті греко-католицької спільноти Буковини. З-під пера цього душпастиря вийшла цінна розвідка про історію Церкви. Отець Іван листувався з Митрополитом Шептицьким, і це листування є важливим історичним джерелом.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>