Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Святіший Отець відвідав василіянський манастир у Варшаві

Коментар учасника зустрічі о. Івана Майковича, ЧСВВ,
ігумена Бучацького манастиря Чесного Хреста Господнього

У цілій Польщі під час перебування там Папи Івана II панувала дуже святкова, урочиста атмосфера. Вулиці багатьох міст, а особливо Варшави, були прикрашені ватиканськими і польськими прапорами. Люди з ентузіязмом і захопленням всюди зустрічали Святішого Отця. Я приїхав до Варшави в той день, коли Папа відправляв Богослуження, то ж бачив в телевізії, як багато наших греко-католицьких єпископів брало участь.

Можливо, що не все відбувалося так, як би нам цього хотілося. Бо всюди наголошувалося, що Пратулинські мученики — це католицькі мученики, хоч Святіший Отець всюди підкреслює, що вони — саме греко-католицькі мученики. Ці події відбувалися ще наприкінці минулого століття, коли люди вибирали смерть, але не хотіли втрачати свою віру, свій обряд, залишалися вірними Апостольській Столиці. З цієї нагоди, до речі, випущено книгу, присвячену Пратулинським мученикам. В ній відображена як історія Холмської єпархії та Підляшшя, так і героїчний подвиг Підляських мучеників.

11 червня Святіший Отець відвідав наш Василіянський манастир і церкву у Варшаві. Щоправда, він запізнився десь 40 хвилин — надто вже насиченою була програма перебування. Хоч в манастирі Іван Павло II був недовго, сам факт візиту до нашої святині й перебування між нами засвідчив велику увагу Папи не тільки до Василіян, але й до України і українського народу, показав приклад (не зважаючи на шовіністичні настрої незначної частини польського населення) високого християнського духа, любові до ближнього. Святіший Отець дуже прихильно ставиться до України, до українців і хотів би відвідати нашу землю. Але, коли це станеться — невідомо. Наразі є чимало різних суперечних думок з цього приводу. В даний момент політики хочуть використати питання візиту Папи в Україну у своїх цілях, надіючись набрати більше балів на шляху до верхніх щаблів влади.

Ми були надзвичайно раді бачити Святішого Отця у Василіянському манастирі. Наші отці й брати дуже вдало вивісили полотна (біле з голубим – папський прапор, і жовте з білим — Марійський прапор), поєднання голубого кольору одного полотна з жовтим кольором другого утворило український державний прапор.

У зв’язку з тим, що наступним пунктом програми перебування була зустріч з єпископа­ми, на яку Папа ризикував теж запізнитися, він не зміг виголосити промову, але її текст зі своїм підписом передав наш Протоархимандрит о. Діонізій Ляхович.

Записав Богдан Крив’як, Львів

 

Поділитися: