Трагедія козацької Церкви: українське православ’я між Європою та Москвою

У першій половині XVII століття в руському православ’ї назрівала криза управління та криза світогляду. Перша проявлялася у фактичній залежності церковних єрархів від братств та їхній неспроможності подолати цю залежність в рамках актуальної адміністративної системи. Друга виражалася в необхідності використання сторонніх ресурсів, зокрема західної науки та культури, для розвитку освіти, а також у неспроможності багатьох представників Церкви ці ресурси сприйняти. Обидві кризи, які поширювалися на ціле суспільство, далися взнаки у протистоянні двох яскравих керманичів руської Церкви – Ісаї Копинського та Петра Могили.

Ці два яскраві лідери не могли не стати суперниками, навіть ворогами. Першою ластівкою цього протистояння стала спроба примирення «уніятів» та «дезунітів», яку замислили Петро Могила і Мелетій Смотрицький наприкінці 1620-их років.

Повністю статтю читайте у паперовому варіанті журналу або електронній версії на сайті jornals.ua

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

4 (474) 2019 2019-4-obklad-w