УГКЦ і виклики урбанізації

58629945_2446460875364613_1518534117552029696_nХристиянські цінності приймають у дорослому віці в рідкісних випадках. Уся робота з формування постави вірного має тривати від раннього дитинства. Адже погодьтеся, що в зрілому віці, якщо у дитинстві все пустити «за течією», насінню Слова Божого буде значно важче прорости в серці людини. І от у місті Бог уже зібрав молодь з різних куточків та забезпечив для Церкви в цьому плані добрі обставини – беріть, засівайте… Деякі великі церковні спільноти країн Заходу починалися з потужних студентських рухів і навіть зараз іноді тримаються якраз на студентах. Сидіти і чекати, поки молодь сама захоче прийти до церкви, означає втрачати унікальну можливість змінити все суспільство на краще.

Тенденція з молоддю така, що навіть воцерковлені в дитинстві люди, потрапивши до міста, перестають відвідувати храм, зберігаючи при цьому християнські звички і традиції. За сприятливих умов такі звички можуть проявитися швидко й невимушено. Отже, нам потрібен потужний та розвинений студентський апостолят, якого бракує навіть у Галичині. В іншій частині України та в діаспорі він майже відсутній. Тож молодь, переїжджаючи до міста, або взагалі відходить від релігійного життя, або ж потрапляє до лав протестантів, які на відміну від католиків і православних мають потужні та розвинені студентські місії у всіх містах країни та в більшості великих університетів.

 Повністю матеріал читайте в друкованій версії журналу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>