В тіні ікон. Життя отця Ювеналія Мокрицького

Син столяра, якого покликав Христос

Народився Йосиф (таким є світське ім’я отця Ювеналія) 16 жовтня 1911 року на Тернопільщині, у селі Хлопівка (сьогодні Гусятинський район). Його батько працював столяром. У сім’ї було четверо братів та четверо сестер, троє з них теж присвятили своє життя Богові, ставши черницями. Ще змалку Йосиф мав хист до малювання. На талант хлопчика звернув увагу місцевий священник, який розповів батькам про іконописну школу при монастирі Студійського уставу у Львові. Саме він і відправив здібного юнака до отця-студита Андрія Абрагамовича у Карпати, де Йосиф міг поліпшити слабке здоров’я та водночас познайомитися зі студитами, до яких невдовзі поїхав послушником.

Коли 18-літнього Йосифа батьки привезли до славнозвісного Унева, архимандритом монастиря був рідний брат Митрополита Андрея Климентій Шептицький. 19 червня 1929 року хлопець вступив до обителі, а з середини жовтня почав навчання в іконописній школі при Святоіванівській лаврі Студійського уставу у Львові.

Повністю текст читайте у паперовій версії журналу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>